Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
GPF Creative Commons License 2014-02-27 11:13:38 17401

Ha elő is lehetett volna valahogy bányászni a képeket, az utána ráfényképezettek már valószínűleg ezt lehetetlenné teszik.

Az a gyanúm, hogy a kártya is tönkremehetett.

 

Lehet találni visszaállító programokat. Meg lehet próbálni pl. ezt:

http://memory-card-recovery-pro.soft112.com/

 

De, ha fogadnom kellene, hogy sikerül-e, akkor inkább a nem-re tennék :)

Előzmény:
vizituras Creative Commons License 2014-02-27 08:41:59 17400

Tanácsot szeretnék kérni,próbálom egyszerűen leírni a gondomat.A fényképezéshez és a technikához/számítógéphez is alapszinten értek,de szerzek hozzám jobban értőt,ha a  megoldáshoz ez kell.

 

A gondom:

 van egy egyszerű Olympus digitális fényképezőm,benne 512Mb-osFuji XD kártya.  A nyaraláskor már készítettem  2 nap alatt kb.50-70 db képet,amikor elemet kellett cserélnem.Ezután a gépemről/kártyáról a 2 nap alatt készült képek eltűntek,nem tudtam őket visszanézni. 

A nyaralásról ezután további 2 napig tudtam fotókat készíteni,ezek meg is vannak,le is mentettem őket.

 

A fényképező ugye mutatja,hogy mennyi kép fér fel még  a kártyára. Miután 2 nap fényképei eltűntek valahová,a gép azt mutatta,mintha valahol meg lennének a  kártyán a képek,ezt abból következtettem ki,hogy hány db szabad fénykép helyet mutatott még a számláló/remélem érthető/.

 

Az elemcsere után sikeresen elkészített képeket már leszedtem a kártyáról kártyaolvasó segítségével.Azt hittem ,hogy az eltűnt képek is ott lesznek "leblokkoltatott formában",azaz néha korábban volt olyan,hogy egy piros kocka volt a fényképem helyén. Sajnos most az eltűnt 2 nap képeinek nyomát sem találtam.

 

Egyébként hazajövetelemkor a fényképező belül elkezdett "ciripelő" hangot adni,azóta be sem tudom kapcsolni,elromolhatott.Mert korábban mindig a fényképezőt kötöttem össze a számítógéppel és úgy szedtem le a képeket,de most a fényképezőt be sem tudom kapcsolni,ezért az xd kártyát kártyaolvasóba tettem.

 

Esetleg már az elemcsere alkalmával kezdett szarakodni a gép és akkor elcseszte valahogy 2 nap képeit???  Bár ugye aztán még 2 napig használtam  a gépet és csináltam is vele képeket...

 

Kérdés:

 

van-e valami technika/ számítógépes program/esetleg profi fényképészhely,hogy a kártyáról  eltűnt képeket elővarázsolja???????  Békéscsabai vagyok.Próbáljatok egyszerűen fogalmazni,ahogy mondtam is ,hülye vagyok a  technikához...

 

Kösz  a választ

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!