Tanácsot szeretnék kérni,próbálom egyszerűen leírni a gondomat.A fényképezéshez és a technikához/számítógéphez is alapszinten értek,de szerzek hozzám jobban értőt,ha a megoldáshoz ez kell.
A gondom:
van egy egyszerű Olympus digitális fényképezőm,benne 512Mb-osFuji XD kártya. A nyaraláskor már készítettem 2 nap alatt kb.50-70 db képet,amikor elemet kellett cserélnem.Ezután a gépemről/kártyáról a 2 nap alatt készült képek eltűntek,nem tudtam őket visszanézni.
A nyaralásról ezután további 2 napig tudtam fotókat készíteni,ezek meg is vannak,le is mentettem őket.
A fényképező ugye mutatja,hogy mennyi kép fér fel még a kártyára. Miután 2 nap fényképei eltűntek valahová,a gép azt mutatta,mintha valahol meg lennének a kártyán a képek,ezt abból következtettem ki,hogy hány db szabad fénykép helyet mutatott még a számláló/remélem érthető/.
Az elemcsere után sikeresen elkészített képeket már leszedtem a kártyáról kártyaolvasó segítségével.Azt hittem ,hogy az eltűnt képek is ott lesznek "leblokkoltatott formában",azaz néha korábban volt olyan,hogy egy piros kocka volt a fényképem helyén. Sajnos most az eltűnt 2 nap képeinek nyomát sem találtam.
Egyébként hazajövetelemkor a fényképező belül elkezdett "ciripelő" hangot adni,azóta be sem tudom kapcsolni,elromolhatott.Mert korábban mindig a fényképezőt kötöttem össze a számítógéppel és úgy szedtem le a képeket,de most a fényképezőt be sem tudom kapcsolni,ezért az xd kártyát kártyaolvasóba tettem.
Esetleg már az elemcsere alkalmával kezdett szarakodni a gép és akkor elcseszte valahogy 2 nap képeit??? Bár ugye aztán még 2 napig használtam a gépet és csináltam is vele képeket...
Kérdés:
van-e valami technika/ számítógépes program/esetleg profi fényképészhely,hogy a kártyáról eltűnt képeket elővarázsolja??????? Békéscsabai vagyok.Próbáljatok egyszerűen fogalmazni,ahogy mondtam is ,hülye vagyok a technikához...
Kösz a választ |