Keresés

Részletes keresés

cincaminca Creative Commons License 2014-01-19 21:16:26 536

Szia!

Én ezt szoktam venni, szerintem nagyon jó az ár-érték aránya, a cicával ketten kb 2,5 hónap alatt fogysztjuk el:

http://www.drjuice.info/?oldal=2&kat=43&termek=26

Biztos nagyon jó a Crystal Silver is, a grapefruit mag kivonattal kapcsolatban mindenképpen kérdezd meg az állatorvost. Én rákerestem és nem találtam semmit de nem árt az óvatosság mert a cicák számára mérgezőek lehetnek olyan dolgok amik számunkra egészségesek (mint pl a mazsola vagy a csoki).

Nekem az a tapasztalatom hogy az ezüst-kolloid az első pillanattól érezteti a hatását, de ahhoz hogy teljesen kipucoljon egy immungyenge, és ezért akár többféle baktériummal és gombával fertőzött szervezet, idő kell. És mivel együtt használom a Vetri-vel ezért meg sem tudom pontosan ítélni hogy a hatás mely részéért és milyen mértékben felelős egyik vagy másik. Magamon tudom jobban "átérezni", tegnap pl elkezdtem tüsszögni és fájt a torkom, ezért párszor belefújtam a számba, orromba és voilá: mára kutya bajom. Tavaly egy ilyen fertőzéstől hetekig szenvedtem, szép lassan lement durva hörghurutba és végül 1 hétig lázasan nyomtam az ágyat.
Visszatérve a cicagyógyászatra szerintem folyamatosan add neki az ezüst-kolloidot, ne csak időszakosan. Ezek a modern, nanoméretű kolloidok már nem tudnak felhalmozódni a szervezetben, szemben a régi "darabosabbakkal", de még azoknak is csak az volt a legsúlyosabb mellékhatásuk hogy kékesszürke színűre festették a bőrt mert ott rakódtak le és a napfény aztán "kiexponálta" az ezüstöt mint egy negatív filmen. És szerintem még mindig jobb egy élő kék macsek mint egy természetes színű aki elhunyt...
Mivel az ezüst-kolloid lényegében víz, ezért nem tapad meg, nem marad ott sokáig ahova kented mint pl egy krém. Szerintem felerősítheted a hatást azzal ha naponta többször kened be az ínyét, lehetőleg evés után, hogy minél tovább a szájába maradjon. Ha a cica kibírja idegileg, a szájába is fújhatsz mert úgy több helyre eljut mint a kenéssel, a Dr Juice-hoz ajándékba kaptam ilyen kis pumpás üveget ehhez. De pl a szőrére is fújhatod és akkor a cica mosakodás közben folyamatosan nyalja magáról az ezüstöt, ami talán nem is árt a sok kosz mellé amit olyankor lenyal magáról. Azt olvastam hogy ha valaki folyamatosan szedi az ezüst-kolloidot akkor azzal lényegében egy "második immun-védvonalat" tart fent ami elég jól jöhet ha a természetes védvonal tönkrement. Az én cicám pl nem kaphat védőoltást mert a doki szerint annyira gyenge az immunrendszere hogy belehalna, az e.k.-nak állítólag van még egy enyhe védőoltás-szerű hatása is. Kijáró cicusnál ez sem hátrány...
Ha a Betadin-nal együtt tapasztalsz jó eredményt akkor használd tovább őket így együtt, persze kérdezd meg az állatorvost hogy a Betadin-t lehet-e hosszú távon folymatosan alkalmazni. Ha kíváncsi vagy hogy melyiknek külön mi a hatása akkor hagyd el a másikat egy időre, és figyeld hogy milyen jellegű változás kezdődik a cica állapotában. Ha nem romlik akkor akár végleg el is hagyhatod azt a szert. Az én dokim azt mondta hogy szinte minden cicának gyulladt valamennyire az inye (az enyémnek is), és hogy ezzel nem lehet mit tenni, persze azt is mondta a cicámra hogy nagyon öreg és reménytelen eset, mégis sikerült őt nagyon mélyről visszahozni úgy hogy most egy életvidám, erős cica. Persze volt egy pár krízishelyzet és ilyenkor csak az antibiotikum segített, de most már jó ideje (lekopogom) nagyon jó állapotban stabilizálódott. Ha a te cicád 3 hónapja stabil akkor az szerintem egy jó jel, de nem szabad abbahagyni a kezeléseket, mert tulajdonképpen ezekkel tartasz fent egy mesterséges immunrendszert a cicának. És sajnos ez egy nagyon kiszámíthatatlan betegség, bármikor bármi megtörténhet...
Szerintem kb ennyit tudok most segíteni, de további kérdésekre is szívesen válaszolok ha tudok. Hangsúlyoznám hogy én nem vagyok állatorvos csak egy lelkes amatőr, sokféle szert kipróbáltam és ami bevált azt megtartottam. És minden beteg cica egy külön eset, ami az enyémnek használ az sajnos nem biztos hogy másnak is segít. Szóval fogadd kritikával amit leírtam és csak olyan kezelést alkalmazz a cicáidon amit az állatorvossal is megbeszéltél!

A hozzászólás:
shindo_a Creative Commons License 2014-01-19 14:51:32 535

Szia!

 

Segítségedet szeretném kérni az ezüstkolloiddal kapcsolatosan. Én a Crystal Silver grapefruit mag kivonatosat vettem., ez 20-25 ppm .Mivel tíz cicám van ezért többnyire saját részre vásárolt termékeket veszek, és adom nekik az orvos által javasolt mennyiségben. A kicsi betegemnek ebből most napi 2X 1 milit adok. A méregtelenítő kúra most telt le és kezdjük a galajos oldatot. De most egy hete , megint bedurrant egy kicsit a nyaki nyirokcsomó kezeltem Synolux-al pár napon át. Szépen rendbe is jött, de az ínye valahogy nem akar most helyre jönni. A kolloidot négy napja kezdtük el .Mennyi idő alatt kezdi kifejteni a hatását ? A száját naponta kezelem háromszor ,Betadinos fültisztító pálcikával.Mára már kicsit mintha csökkent volna a gyulladás - (jó lenne tudni a kolloidnak vagy esetleg a Betadinnak köszönhetö-e ? Nálunk a betegséget három hónapja diagnosztizálták, jelenleg él és virul -( Remélem nem kiabálom el ! )-étvágya az ínygyulladás ellenére kitünő. Ha esetleg lenne valamilyen javaslatod , észrevételed nagyon megköszönném.

Előzmény:
cincaminca Creative Commons License 2014-01-18 23:26:30 533

Szia,

ne haragudj, rég néztem be utoljára, csak most olvastam a kérdésedet.

Őszinte részvétem szegény Maszat cicád halála miatt! A rengeteg szeretet és törődés amivel körülvetted biztosan enyhítette a szenvedéseit. Te mindent megtettél ami lehetséges volt és ezt biztosan ő is érezte!

Tudom, kérdésed így sajnos már nem aktuális, mégis válaszolnék rá, hátha valakinek segíthetek vele. Én cseppentővel (kiürült Vetri-s) adom a szájába, ugyanúgy lenyeletem vele mint a Vetri-t naponta 2x1,5 ml-t. Tudom, ezt Magyarországon nem javasolják, de Németországban és Ausztriában már lenyelhető az ezüst-kolloid. Bővebb infó erről itt olvasható:

http://www.drjuice.info/?oldal=1&cikk=539

Mielőtt adni kezdtem neki, rendszeresen antibiotikum szedésére szorult mert anélkül folyamatosan romlott az állapota. Az ezüst-kolloiddal sikerült kiváltani ezt a szájon át adott antibiotikumot (a fülébe azért néha kell egy másik). "Mellékhatásként" jelentősen megtisztultak a cica fogai, a sárga lepedék az elől lévő fogairól teljesen eltűnt (hófehérek lettek) és a hátsók is sokat tisztultak. Lement a nyaki nyirokcsomó-duzzanata! Ja, és most közel sem olyan rossz szagú a lehellete mint ezüst-kolloid nélkül volt. Igazából az egész cicának sokkal jobb illata van mint régebben volt, és most jópár évvel fiatalabbnak néz ki mint amikor találtuk.

Annyira látszik a cicán a pozitív hatás hogy én is elkezdtem szedni és eddig nagyon bevált. De ha valaki idegenkedik a lenyeletéstől, lehet külsőleg is használni, sebre kenni, orrba-szájba befújni porlasztóval, szemet törölni, fület mosni vele, úgy is nagyon hatásos.

Még csak annyit hogy szerintem legyetek óvatosak a száraz kajával. Az én macskám (kb 10 éves leukózisos, 2 éve a sír széléről lett visszahozva) állapotát 1-2 hét alatt láthatóan elkezdi lerontani ha akár csak kiegészítés képpen kapja (a legjobb minőségű) száraztápot. Lehet hogy ez csak egy egyedi allergia nála, de hát immunbeteg állatoknál, ki tudja. Szerintem a természetes kaja, a nyers (szárnyas)hús az igazi, csak adjatok mellé (megfelelő mennyiségben) jódot és kalciumot!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!