Keresés

Részletes keresés

Zsuci84 Creative Commons License 2014-01-08 10:28:48 480

legalább 1 hónapig kell a kúrát csinálni.... galajos oldat plusz homeopátia... ezek nem ütik az esetleges orvosi gyógyszeres kezelést sem... én egy télen át kezeltem a cicut... most is legalább 1-2 hónapig fogom...(ha bírja szegénykém... nem eszik, nem iszik...én táplálom... de remélem az étvágya hamarosan megjön a kezelés hatására...)

Zsuci84 Creative Commons License 2014-01-08 10:24:56 479

a golyócskákat lehet sima vízben, tiszta jódos vízben, vagy fele-fele vízben is oldani... 1ml/1 golyó :)

én 4 éve sima vízben oldottam mindig, hisz akkor még nem tudtam, hogy a jódaquaban is fel lehet... és a jódaqua nagy részét az oldathoz felhasználtam, úgyhogy én most higítom, fele fele...

 

A hozzászólás:
Évi2014 Creative Commons License 2014-01-07 16:21:47 478

Sziasztok,

A homeopátiás kezeléssel kapcsolatban érdeklődnék:

  • a golyókat (arnika, thuja, arsenicum, mercurius) Jódaqua oldattal (töményen) vagy azt higítva kell feloldani?
  • ha higítva, akkor milyen arányban? (pl.x csepp y dl víz)
  • meddig javasolt egy kúra?

Előre is köszi,

Éva

Előzmény:
Zsuci84 Creative Commons License 2014-01-07 10:52:40 476

Én ezeket a homeopátiás cuccokat adom a cicunak

 

Thuja 30ch (30 as higítás) napi adag:3x4-6 golyó
Arnica Montana 30ch napi adag:3x3-5 golyó

 

Adagolás:

Az összes golyó alapú készítményt úgy a legegyszerűbb beadni a cicának ,hogy mindegyik gyógyszernek kiporciózzuk a napi adagját,ezeket elkülönítve beleszórjuk annyi üveg vagy porcelán stampedlis pohárba amennyi gyógyszerfélét alkalmazunk,(jelen esetben 3-4 pohár).Mivel ezek a golyócskák nagyon nehezen oldódnak ,ezért egy fakanál végével porrá törjük majd golyószámnak megfelelően fél-egy ml jódos vizet adagolunk hozzájuk.

Példa: 3x6 golyó=18 golyó(napi adag)ehhez nyomunk fecskendőből 9-18ml jódos vizet.
A higítás mértéke attól függ hogy a cica mennyit hajlandó bevenni.
Törekedjünk az 1 golyó/1ml víz arányra.

Fém eszközzel ne érjünk a gyolyókhoz vagy a vizes oldatukhoz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!