|
|
|
|
 |
Évi2014
2014-01-07 16:21:47
|
478
|
Sziasztok,
A homeopátiás kezeléssel kapcsolatban érdeklődnék:
- a golyókat (arnika, thuja, arsenicum, mercurius) Jódaqua oldattal (töményen) vagy azt higítva kell feloldani?
- ha higítva, akkor milyen arányban? (pl.x csepp y dl víz)
- meddig javasolt egy kúra?
Előre is köszi,
Éva |
|
A hozzászólás:
 |
Zsuci84
2014-01-07 10:52:40
|
476
|
Én ezeket a homeopátiás cuccokat adom a cicunak
Thuja 30ch (30 as higítás) napi adag:3x4-6 golyó Arnica Montana 30ch napi adag:3x3-5 golyó
Adagolás: Az összes golyó alapú készítményt úgy a legegyszerűbb beadni a cicának ,hogy mindegyik gyógyszernek kiporciózzuk a napi adagját,ezeket elkülönítve beleszórjuk annyi üveg vagy porcelán stampedlis pohárba amennyi gyógyszerfélét alkalmazunk,(jelen esetben 3-4 pohár).Mivel ezek a golyócskák nagyon nehezen oldódnak ,ezért egy fakanál végével porrá törjük majd golyószámnak megfelelően fél-egy ml jódos vizet adagolunk hozzájuk. Példa: 3x6 golyó=18 golyó(napi adag)ehhez nyomunk fecskendőből 9-18ml jódos vizet. A higítás mértéke attól függ hogy a cica mennyit hajlandó bevenni. Törekedjünk az 1 golyó/1ml víz arányra. Fém eszközzel ne érjünk a gyolyókhoz vagy a vizes oldatukhoz. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|