Keresés

Részletes keresés

Babika28 Creative Commons License 2014-01-10 13:28:46 492

Zsuci84: Őszinte részvétem! :((

 

Sajnos a mi Dzsonókánk sincs jó állapotban. Szerda este óta nem eszik, iszik semmit. Mint aki meg se akarja próbálni, mert tudja, hogy úgyis fájna neki a fekély miatt.

shindo_a, meg szeretném kérdezni, hogy a Betadin-t  te feloldottad valamennyi vízben, vagy töményen használtad a fültisztító pálcikával?

A hozzászólás:
shindo_a Creative Commons License 2014-01-05 11:17:24 471

Szia!

 

Igaz nem kértél segítséget, csak olvastam a történeted és segíteni szeretnék .A saját tapasztalatomat szeretném megosztani veled.  Az én cicámnak macskanáthából kifolyólag volt fekélyes a szája, de olyan szinten, hogy a genny is folyt belőle se enni se inni nem tudott..A nyelve fele is már kezdett elhalni  már az amputálás is szóba jött. Mikor is írtam egy szegedi Dr nőnek tanácsot kérve.Már évek óta segít hasznos tanácsaival.Szoval ő Betadine oldatos fertőtlenítést ajánlott.Fültisztító pálcikát kellett beáztatni az oldatba és ezzel körbe kenni a száját de még a nyelve alját is. Naponta háromszor és pár nap elteltével lényeges javulás jelentkezett, ami az orvosunkat is nagyon  meglepte. De mikor megkérdezte mi történt?- teljesen elvolt képedve, mert ő teljes mértékben elutasította ezt az oldatot.Mondván, hogy szétmaratom a száját vele, de engem nem érdekelt mit gondol mert csak az a fontos, hogy a cicám megmentettem. 

Előzmény:
Babika28 Creative Commons License 2014-01-04 22:36:09 465

Sziasztok!

 

Gondoltam én is megosztom veletek a betegséggel kapcsolatos tapasztalataimat. Nálunk tavaly nyár végén kezdtek megmutatkozni a tünetek a 6 éves kandúrkámon, Dzsonin. Ivartalanítani szerettük volna, de nyáron annyira összeverekedett egy másik cicával, hogy hatalmas seb lett a fején, így a műtétet a gyógyulásig el kellett halasztani. A sebet hetekig kellett kezelnünk mire begyógyult. Megint mire a műtétre került volna sor, pár nappal előtte a cicum kezdett furán viselkedni. Sokat feküdt, nem ment semerre. Egyik este, amikor hívtam, arra lettem figyelmes, hogy a két hátsó lábán furán megy, kacsázik. Hát mondanom sem kellett mit éreztem. :( Azt hittem mérgezés. Másnap az első utunk a dokihoz vezetett. Megmérte a lázát, ami 41 Celsius fok volt,  a cica mindkét szeme vérben forgott. Azt mondta, hogy FIP-re gyanakszik. Csináltatott tesztet is, amiből azt vonta le, hogy a cicu úgymond teljesen egészséges, semmi szervi baja nincs. Fehérvérsejt, vörös minden rendben. Tehát akkor a leukózis, aids, fip gyanúja csak lógott a levegőben. Elkezdte kezelni több napon át tartó injekcióval, vitaminokkal, antibiotikumokkal. Medrol-t és Dalacin-t is írt fel neki. Az injekciókúra során a szeme rendbe jött, viszont szájfekély alakult ki nála, alig evett. Nem volt más megoldás csak az infúzió. Közben érdeklődtem a dokinál a Virbagen kezelésről és nekem azt mondta, hogy az Interferonnal nincsenek jó tapasztalataik. Így nem is kezdtük el. Szóval 4-5 napig mentünk vele minden nap. Érdekes volt, mert az infúzióról hazaérve mindent fel akart falni. Természetesen a száraztáp kivételével. Azóta nyers húst (főképp pulykát) eszik, nyers májat. Kapott Calo-Pet pasztát, Borax Glicerint és hála ennek a fórumnak és a sok hasznos hozzászólásnak beszereztem a Corsodyl-t és az Ezüst kolloidot. Az infúziós hét után a cicut, mintha kicserélték volna, megette a száraz tápot, újra elkezdett mosakodni, újra kis virgonc volt. Láza sem volt. Még a doki is mondta, hogy most úgy néz ki nyerésre állunk, de nem kiabálja el. Annyira boldog voltam. Azonban az állapota hétről hétre hullámzik. A jó időszak után újra rosszabb lett. Megint lázas lett, megint előjött a szájfekély. December vége felé pedig szegénykémnek olyan izületi fájdalmai voltak, hogy nem lehetett hozzáérni, annyira fájt mindene. Szóval augusztus vége, szeptember eleje óta járunk vele szinte minden héten vagy minden 2. héten dokihoz. Tegnap elkezdtük a Thuja, Arnica, Arsenicum, Mercurius kezelést és várjuk Attila galajos oldatát. 6-án megyünk újra orvoshoz, mert az újabb teszt alapján a vírus a csontvelőjét támadta meg. Szerencsére mára az izületi fájdalmai elmúltak, rendesen megy, szalad is. Étvágya is van hála az égnek, megeszi a tömlős sajtot is és a napokban kiváncsiságból adtam neki az alutasakos cicakajából is és abból is evett keveset. Ami megnehezíti a dolgunkat, az a szájfekély és a tüsszentés. A nyálkahártyája annyira be van gyulladva, hogy sokszor vérzik az orra és a folyik a nyála. Ezáltal ugye nem is tud mosakodni. Én szoktam körömkefével szépen fésülgetni, amit nem nagyon díjaz. :) Olvastam a hozzászólások között a diófalevél teáról. Hétfőn az lesz az első, hogy beszerzem. Csak van valami, amitől visszahúzódik ez a fekély. Annyira sajnálom szegénykét. Látom rajta, hogy éhes, de sokszor megszenved az evéssel. Enné a szárazat is, de csak megszagolja és otthagyja. Ja és 5 napja kapja a Vetri DMG Liquid cseppeket is. Nagyon kitartó cicóka és én is az vagyok. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!