Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
LyPapa Creative Commons License 2013-12-15 15:48:52 17218

Létjogosultsága a fényképezésben mindennek van (lehet), amivel képet tudsz alkotni :) De a fényképezés egy sajátos terület: ha egy jobb szerelésed van, akkor a gyengébbel is jobbat tudsz produkálni, mint aztelőtt. Magyarázat: a jobb szerelés valószínű azt teszi, amit kértél tőle, így az ismereteid, tapasztalataid értékelhető alapokra kerülnek. A biztosabb tudás meg a gyengébb eszközzel is jobb teljesítményt hoz, annak ellenére, hogy a gépezet képességei épp hogy megütik a 'használható' szintet.

A 'jobb' nem azt jelenti, hogy több megapixel, többszörös zoom, stb., hanem:

- gyors, pontos fókuszálás még beltéri, gyengébb fényviszonyok között is

- ismételt műveletek azonos eredményt adnak

- a képminőség azonos körülmények között azonos lesz.

 

Üdv: LyPapa

 

 

.

Előzmény:
johannes. Creative Commons License 2013-12-15 13:15:03 17217
kicsit átrágtam a dolgot és arra a következtetésre jutottam,hogy még várok és spórolok.A kérdésem még annyi,hogy a neten sok canon sx10 és panasonic fz20-as gép van 20-30 körül . Van e ezeknek létjogosultsága a mai technikai fejlődésben ? Értem ezt úgy példàul oly sp-810 kétszer annyi megapixel,30 feletti zoom stb. persze itt minden automata,rengeteg funkció.Lehet e egyàltalán hasonlítani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!