Keresés

Részletes keresés

johannes. Creative Commons License 2013-12-15 13:15:03 17217
kicsit átrágtam a dolgot és arra a következtetésre jutottam,hogy még várok és spórolok.A kérdésem még annyi,hogy a neten sok canon sx10 és panasonic fz20-as gép van 20-30 körül . Van e ezeknek létjogosultsága a mai technikai fejlődésben ? Értem ezt úgy példàul oly sp-810 kétszer annyi megapixel,30 feletti zoom stb. persze itt minden automata,rengeteg funkció.Lehet e egyàltalán hasonlítani?
A hozzászólás:
LyPapa Creative Commons License 2013-12-14 18:55:05 17216

Pl. a CANON 300D-n elő tudsz idézni 'Oly' jellegű képet a következő beállításokkal:

 

- kontraszt +1

- élesítés -1

- telítettség +1

 

vagy hasonló beállítással, lényeg, hogy az élesítés a másik kettőnél lényegesen kisebb legyen. Meglepő, de az élességre ez igazi hatással nincs, mindössze a JPG feldolgozás minőségét tolod el az Oly által preferált, tényleg szép, minőségi képek felé.

 

Üdv: LyPapa

 

Előzmény:
johannes. Creative Commons License 2013-12-13 14:55:36 17214

Ahogy olvasgatom sokan a canont ajánlják...de mi a helyzet az Olympussal ?....csak azért kérdem mert régen volt egy 3.2 megapixeles kis digi gépem,hát annak szebb volt a képe mint néhány mostaninak.........

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!