|
|
|
|
 |
johannes.
2013-12-15 13:15:03
|
17217
|
| kicsit átrágtam a dolgot és arra a következtetésre jutottam,hogy még várok és spórolok.A kérdésem még annyi,hogy a neten sok canon sx10 és panasonic fz20-as gép van 20-30 körül . Van e ezeknek létjogosultsága a mai technikai fejlődésben ? Értem ezt úgy példàul oly sp-810 kétszer annyi megapixel,30 feletti zoom stb. persze itt minden automata,rengeteg funkció.Lehet e egyàltalán hasonlítani? |
|
A hozzászólás:
 |
LyPapa
2013-12-14 18:55:05
|
17216
|
Pl. a CANON 300D-n elő tudsz idézni 'Oly' jellegű képet a következő beállításokkal:
- kontraszt +1
- élesítés -1
- telítettség +1
vagy hasonló beállítással, lényeg, hogy az élesítés a másik kettőnél lényegesen kisebb legyen. Meglepő, de az élességre ez igazi hatással nincs, mindössze a JPG feldolgozás minőségét tolod el az Oly által preferált, tényleg szép, minőségi képek felé.
Üdv: LyPapa
|
|
Előzmény:
 |
johannes.
2013-12-13 14:55:36
|
17214
|
Ahogy olvasgatom sokan a canont ajánlják...de mi a helyzet az Olympussal ?....csak azért kérdem mert régen volt egy 3.2 megapixeles kis digi gépem,hát annak szebb volt a képe mint néhány mostaninak......... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|