|
|
|
|
 |
_mirmur_
2013-12-14 13:17:16
|
4654
|
nem tekertem le rendesen. igy már nagyjából értem.
Ha ilyen rendszerrel rendelkezel, javaslom ne a szűrőn spórolj semmiképp.
10-15e forintot megér egy jó minőségű cpl szűrő, vagy amit futoz kolléga javasolt, én mondjuk nem ismerem azokat.
sok sikert! |
|
 |
|
futoz
(X) 2013-12-14 12:07:42
|
4653
|
"Eredetileg egy Dörr vagy Cokin CPL-t akartam venni " A dörr és a Cokin szép kontraszt :) Ha CPL kell akkor adok neked JYC szűrőt amiről azt írják, hogy azonos osztály a Hoya pro 1-el , de azt is olvastam egy másik leírásban, hogy azonos üveg van benne. Én összehasonlítottam a Hoya szűrővel és valóban nem láttam különbséget
Viszont a Zomey szűrőnél rámondták, a zomey-el készült képre, hogy egyértelműen az a hoya a minőség miatt :) |
|
A hozzászólás:
 |
phslovak
2013-12-14 11:11:27
|
4650
|
4644: "Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék az alábbiakkal kpapcsolatban:
Nikon D7000 vázon, 24-85 ff optikát használok, valamint 85mm f1,8 optikát. Utóbbira (62mm) kaptam egy Green.L szűrőt kipróbálásra. A várost szeretném vele fotózni, többnyire A Budairól, és az első próba után azt látom, hoyg nagyon szar. Egy elvileg hozzáértő azt mondta, hogy tökéletesen megfelel ilyen célra ez is, tehát ha nem megyek sarki fényt fotózni, akkor megteszi ez is. Ezt a tapasztalatnak megfelelően nem kell elhinnem, ugye? Jobb képet csináltam sokkal szűrő nélkül.
Eredetileg egy Dörr vagy Cokin CPL-t akartam venni 10 körül."
Egyszerűen nem értem, mit nem értesz!? DE mindegy is. Szar a szűrő, visszaadom. Veszek drágábbat, csak meg akartak győzni róla, hogy "ide" jó az olcsó is. |
|
Előzmény:
 |
_mirmur_
2013-12-13 19:53:17
|
4649
|
azt kihagytam, hogy inkább ne használj semmit ha nem akarsz drágára költeni, pláne ha látható minőségi romlás van az uv szűrő használatakor a fotóidon. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|