|
|
|
|
 |
oblomovka
2013-12-12 20:40:31
|
17211
|
a millás kategória annak való, akinek munkaeszköz (jobb esetben). manapság a belépő kategória és a fentebbi kategóriák között képminőségre nincs különbség (nyilván van, de elenyésző). csak aztán amikor megveszel egy belépő gépet, akkor jössz rá (nem biztos, ez nekem saját tapasztalat), hogy neked kéne még 1-2 funkciógomb, külön dedikált gombok isonak, fehéregyensúlynak, nagyobb kereső, DOF gomb, időjárás-állóság és még sorolhatnám, amiket a felsőbb kategóriákban meg is kapsz. és persze meg kell fizetni a fullframe szenzort is, annak is megvan az előnye, nem hiába vágynak sokan fx vázra..
tehát hogy röviden lezárjam, lehet jó képeket csinálni egy belépő kategóriás géppel, csak lehet, hogy a menüben keresés és állítgatás miatt lemaradsz 1-2 jó alkalomról. a képet viszont nagy részben az objektív csinálja, érdemes abba fektetni, ha jobban érdekel a fotózás és nem elégszel meg egy bridge géppel. de ha csak százezret szeretnél rákölteni, akkor vagy veszel egy belépőt kitobival, vagy egy csúcskompaktra hajtasz. talán az utóbbi felhasználóbarátabb. remélem segítettem |
|
 |
-Minarik-
2013-12-10 19:21:48
|
17205
|
Kette kell valasztani a valos es velt igenyeket.
A digitlis technologia gyorsabban fejlodik, mint a felhasznalok jelentos tobbsege. Azt hinni, hogy egy komolyabb gep megoldja a problemat, tevut. A te dimage geped utan minden uj digi jobban fog teljesiteni bizonyos parameterek mellett. Kerdes, hogy azok a parameterek a fontosak-e? Ezekre csak te tudsz valaszolni. Arra viszont ha eskuvozni szeretnel es csak 100e a keret, nem nehez valaszolni. Meg lehet csinalni, foleg, ha megvan a gyakorlatod es tudod mit csinalsz. Az viszont, hog mashoz hasonlitgatod a kepeidet, sokat elarul. Vehetsz egy digi gepet 100 ezerert, mert sok van. Nikonban a D300 mar van annyiert. De mit csinalsz, ha nincs mit racsavarnod? |
|
A hozzászólás:
 |
johannes.
2013-12-10 19:14:12
|
17203
|
Értelek és köszönöm de a "minden gép jó" megjegyzés...hát ez így sántít egy kicsit....;-)....akkor mi a francnak vesznek az emberek otthonra 1 milláért gépet?....felvágnak vele?....nem értenek hozzá,pénz meg van ?....na jó többet nem kérdezek...nem lettem okosabb. |
|
Előzmény:
 |
-Minarik-
2013-12-10 19:03:56
|
17202
|
Ha tudod hasznalni, minden gep jo. A legujabb technika nem garantalja a minoseget. Eskuvonel a biztonsag is fontos. Egy gep nem gep. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|