|
|
|
|
 |
kadettes
2013-12-05 19:19:46
|
5675
|
hello neked teljesen igazad van de a fejekben nagyon sokára tud csak letisztulni a helyes fajta nevek használata mert ö ugy tanulta meg valamikor erre mondok egy pár példát nálunk Szegeden igy azonositják be a galambot hogy a délalföldi buga az egyszerüen csak parasztnak nevezik a szegedi magasszálló keringőt meg csak purszlinak a budapesti magasszálló keringőt pőrtlinek a délalföldi buga sima fejü változatát meg vadocnak ha az ember tiszteséges nevém mondja akkor sokkan csak néznek rá mert nem tudja a rendes fajtanevét csak a becézet változatát |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2013-12-05 11:38:15
|
5674
|
Szia.
Tisztába vagyok vele,hogy a tollaslábú postagalambot ki kezdte le kitenyészteni,de már önálló magyar fajtaként van elismerve ha jól tudom Magyar díszposta néven.
De még így is jobban hangzana a Horváth-féle postagalamb elnevezés ha már nagyon sokfelé így hívják.Mert így úgy néz ki,hogy Horvátország-ból származnak a galambok. |
|
Előzmény:
 |
kadettes
2013-12-04 18:44:11
|
5673
|
hello neharagudj hogy hozzá szólók de a diszpostát az országba nagyon sok helyen horváth postának hivják, ezzel a kitenyésztölyére utalva mivel Horváth jánosnak hivták ez pont olyan mint hogy a budapesti magasröptü keringőt az országba nagyon sok helyen Pöltlinek hivják |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|