Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
kaposznyak Creative Commons License 2013-11-12 18:14:47 197

Kösz az infót, valóban itt nem auto iso-n volt a gép.

 

Arra nem gondoltam, hogy csalhat a gép és a világító piros pötty ellenére nincs fókusz.

 

Akkor nagyobb rekeszértékkel és mf-el kísérletezek.

Előzmény:
glotah Creative Commons License 2013-11-12 17:55:33 196

Szia,

 

Azt írod, auto iso, de azt látom, hogy ISO Speed 100, Auto ISO Speed OFF

 

1.8-nál kicsi a mélységélesség, lehet nem lesz minden éles. Fókuszálj a szemre. Használd csak a középső élességállító bizbaszt, aminek nem tudom a nevét, de talán a * gombbal ki tudod jelölni.

 

Sötétebben nem túl pontos az autofokusz, menj live view-ra és az obit MF-be rakva fókuszálj manuálisan.

 

Ez a gyorsaság hátrányára megy, de ha kevés a fény, akkor valamit valamiért.

 

Ez az obi F/4 5.6 körül éri el a max. felbontást, de 2.8-on is elég jó már. Dobj rá az isora.

 

én a 2mp-es időzítőt is használnám, ha belefér, mert akkor exponáláskor nem billentem le a gépet.

 

Kísérletezz!

 

 

 

Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!