|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
kaposznyak
2013-11-12 18:14:47
|
197
|
Kösz az infót, valóban itt nem auto iso-n volt a gép.
Arra nem gondoltam, hogy csalhat a gép és a világító piros pötty ellenére nincs fókusz.
Akkor nagyobb rekeszértékkel és mf-el kísérletezek. |
|
Előzmény:
 |
glotah
2013-11-12 17:55:33
|
196
|
Szia,
Azt írod, auto iso, de azt látom, hogy ISO Speed 100, Auto ISO Speed OFF
1.8-nál kicsi a mélységélesség, lehet nem lesz minden éles. Fókuszálj a szemre. Használd csak a középső élességállító bizbaszt, aminek nem tudom a nevét, de talán a * gombbal ki tudod jelölni.
Sötétebben nem túl pontos az autofokusz, menj live view-ra és az obit MF-be rakva fókuszálj manuálisan.
Ez a gyorsaság hátrányára megy, de ha kevés a fény, akkor valamit valamiért.
Ez az obi F/4 5.6 körül éri el a max. felbontást, de 2.8-on is elég jó már. Dobj rá az isora.
én a 2mp-es időzítőt is használnám, ha belefér, mert akkor exponáláskor nem billentem le a gépet.
Kísérletezz!
Üdv |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|