Egyébként itt jobban le van írva: http://hervai.hu/fotoszakkor/rekesz.html
ezt ertem is,
koszonom a linket, atneztem,hatha talalok benne valami ujat.
megprobalom atfogalmazni:
1.
azt nem ertem hogy ha az objektivem mondjuk 18mm en f3.5os,
akkor a gepben valtoztatott f ertek mit jelent? azt tudom hogy mit eredmenyez,
fizikailag mi tortenik? mivel ugye a gepben nincsenek lamellak...
(az objektivnek is van f erteke, de a gepben is allithato f ertek, legyen mondjuk szep tajkep elkepzeles es felviszem az f erteket mondjuk 11-22 re, akkor ez hogyan viszonyul az objektiv f ertekehez?Lehet hogy buta a megfogalmazas, de remelem ertitek :)
2.
a masik resze a kerdeseimnek meg mindig all,egy sony a65 tulajt, vagy a77 is jo, kerdeznek:
elegedetlen vagyok az a65 kepeivel.
minoseg, szinek, kontraszt, felbontas - Kit 18-55,
Nincs valaki akivel konzultalhatnek, kiprobalhatnank valamikor a 16-50 ssm-et es a 16-80at?)
3.
illetve van egy manualis Helios 44-6 os objektivem, nagyon szep lagy kellemes kepeket lehet vele loni, de sajnos mellemegy neha a focus, szerintetek a minolta af50 1.7 ehhez kepest milyen karakteru kepeket keszit?
4.
eszembejutott kozben egy masik "butanak tuno",de szamomra erdekes kerdes,
mit jelent az objektivnel az 1:1 lekepezes pl egy 50es objektivnel? jozan esszel en ugy gondolnam hogy amit EN latok, azt latja a gep is,de valami azt sugja hogy ez nem igaz,mivel ez igy 35mm vagy alatta van inkabb, jol sejtem?
|