sziasztok,
mar "fotozgatok" egy ideje, de hianyat erzem par elmeletnek, ebben kernem a segitsegeteket,
van mondjuk egy kit obi, ami legyen 18-55/3.5-5.6
ertelmezes szerint ugye ez azt jelenti hogy 18mm-eren 3.5 lehet maximum a rekesz, azaz a legnagyobb fenyateresztest ekkor tudja, ez fizikailag az objektivben levo lamellak legtagabb allasat jelentene?
akkor hogyan lehetseges hogy a fotogepen lehet f11 is akar-ez fizikailag hogyan mukodik a gepekben?
a masik kerdesem pedig a sony a65 tulajokhoz inteznem,
helyesen erzem/gondolom hogy a kit objektiv nem eleg kontrasztos? nem vagyok megelegedve a kepek minosegevel, ugy erzem hogy a nex 5n,alap objektivvel, 18MP-en szebb, kevesbbe zajos kepeket produkalt. Ajanlottak a Zeiss 16-80at,de nem volt meg lehetosegem kiprobalni, nem szeretnek ennyi penzt talalomra belefektetni, jo lenen egy osszehasonlitas, akinek hasonlo rendszere van, emailben folytathatnank a tapasztalatcseret.
koszonom |