Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2013-10-25 10:14:18 145

Én a birset javaslom, ha csak két fának lenne helyünk, az egyik az lenne.

Virágzáskor majdnem olyan szép, mint a magnólia, de kevésbé igényes, a törzse is szép lesz idős korban.

robida Creative Commons License 2013-10-25 09:38:31 144

100 négyzetméter az tényleg nagyon kicsi, nagy fát ültetni nem szabad. Szerintem két fa elég is, meg néhány cserje.

Szép lenne például egy gömb alakú és egy oszlopos fácska, mint például a gömbjuhar, a gömbszivarfa, a csörgőfa, ezek aránylag normális ütemben nőnek is, nem horribilis árúak, és lehet már nagyobbacska méretben is kapni őket, valamint bírják a napot.

Melléjük oszlopos növésűt, mint pl. oszlopos tulipánfa, vagy oszlopos díszkörte (pyrus calleryana autumn blaze vagy chantleer), mindkét oszlopos változat egész évben mutatós, könnyen tartható díszfa.

Vagy esetleg bordó levelű nyírfa vagy az arany nyír (betula pendula golden beauty), szintén kiskertben is elférnek, kecses, karcsú megjelenésük van, melléjük valamilyen magnólia fajta.

 

A bordó levelű juhart csak akkor ültesd, ha a fáid már adnak némi árnyékot, mert a juhar a teljes napot nem bírja.

 

Petra

 

Néhány ötletet találsz a nellikert blogon is.

moonshadow Creative Commons License 2013-10-24 23:13:28 143

Nyári kiülős-árnyékos fának nagyszerű a dió, mivel elég tömör kerületű kupolaszerű lombja van ami alatta ülve elég tágas. 

Ali-bá Creative Commons License 2013-10-24 22:27:55 142

Ha kicsi a kerted és árnyékot is akarsz, akkor ültess Sweet Hearth cseresznyét. Az kis növésű, szép ágazatú, levelű, mikor virágzik egy fehér csokor (és még finomat terem is idővel.)

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2013-10-24 19:54:36 141

Üdv. Nem tudom jó helyen érdeklödök e, de tanácsra van szükségem. Van egy 100Nm-es kertünk, egyenlöre csak füvesítve van, de kellene pár növény. Egyrészt hogy szebb legyen, másrészt hogy árnyékosabb legyen, nyáron pokoli a höség, kiég a fü...

 

2-3 kisebb fára gondoltam, pl piros levelü japán juharra, de kellene egy nagyobb, ami azért komolyabb árnyékot adna, alá lehetne ülni, de nem nöné ki könnyen ezt a kicsi kertet.

Tudtok valamit tanácsolni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!