|
|
|
|
 |
Törölt nick
2013-10-30 06:00:06
|
800
|
Lehet.
Nekem rövid idő alatt két "ballast" robbant fel egy csillárban, egyik esetben láng kísérte a robbanást. Cora sajátmárkás 13 wattos kompakt fénycsövek voltak, egyébként meglepően szép és erőteljes fényük volt, és főleg befértek a lámpatestbe, ami a legtöbb CFL és led izzóhelyettesítő esetén nem igaz, mert ezek nagyobbak és irányítottabbak az izzóknál. A hatóság, amelyik kikényszerítette az átállást, arról elfelejtett szólni a sajtóban, hogy legtöbb esetben nem elég az égőt, a lámpatestet is ki kell cserélni, továbbá szerintem az ergonómiára és a biztonságra sem sok figyelmet fordítottak, arról nem beszélve, hogy a takarékos fényforrásokra hazudott élettartamok a valóság közelében sem járnak, éppen a beépített kiegészítő alkatrészek kétes minősége és korlátos élettartama miatt. Vannak példák kompakt fénycsövek által okozott tűzesetekre. |
|
 |
NeomatiK
2013-10-12 19:30:57
|
798
|
Most este kihunyt a pilács. |
|
A hozzászólás:
 |
NeomatiK
2013-10-12 09:58:09
|
797
|
Phillips kompakt fénycsövem (vagy mi most a megfelelő neve) egyszer csak el kezdett villogni. Hol csak 1-2-szer, hol többször, hol nem csinálja, vagy kisebb fényerővel világít. Az elektronikát tartalmazó műanyagház is forró. Lehet ebből tűz vagy ilyesmi? Az üvegcső 4 helyen megy be a foglalatba, ebből 2-nél a tövénél 1-2cm-en kékes-feketés elszíneződés van. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|