|
|
|
|
 |
Lolamoon
2013-09-20 16:39:30
|
33406
|
Köszönöm szépen a választ! Az europetneten fenn van, ellenőriztem. Csak gondoltam, ha Magyarba is ingyenes a regisztráció, akkor beregelem, mert ha valami történik, kapásból ki tudják ott is keresni az adatait (találkoztam már olyan számítógépzseni állatorvossal, aki a külföldi chipet is magyar rendszerben kereste). |
|
 |
Nyafkamacska
2013-09-19 21:04:52
|
33404
|
Na szóval. Ez volt az elmélet. A gyakorlat meg az, hogy egyik macskám sincs bent az europetnet adatbázisában. A petvetdatán mint fent van. És állítólag hetente áttöltik az adatokat. |
|
A hozzászólás:
 |
Nyafkamacska
2013-09-19 20:53:52
|
33403
|
Létezik egy elvileg egységes európai adatbázis. europetnet.com címen. Elvileg abban benne lehet a cicád chipje. Ellenőrízd le. Ha nincs, kérdezdf meg a kinti dokitokat, hogy kerülhet bele. Ha itt elvész éps megtalálják, a külföldi chipeket ott is keresik. Macerásan, de meg tudnak találni.
Gyorsabb megoldás: legyen nálad mindig az útlevele. Ha itt elvész, azonnal elszáguldasz egy normális állatorvoshoz és regisztráltatod, valamint beiratod hogy elveszett. És persze itteni élő elérhetőséget adsz meg. Ezt a rendesebbje ingyen megcsinálja. A többi elkérhet érte 2ezer forintot. Az a fontos, hogy adoki akkor tényleg azonnal regisztrálja a magyar adatbázisban. |
|
Előzmény:
 |
Lolamoon
2013-09-19 18:29:38
|
33402
|
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni! Mivel mi Németországban élünk, így Cucus chipje is itt van regisztrálva. Viszont időnként hazalátogatunk Magyarba. Szerintetek lenne értelme magyar nyílvántartásba is beregisztrálni a biztonság kedvéért a "sose lehet tudni" alapon?Gondolom, ha bármi történne (Isten ments' tőle), mégiscsak hamarabb megtalálnának, ha ott is nyílvántartásban lenne. Vagy felesleges dolog lenne?
Előre is köszönöm a válaszokat! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|