|
|
|
|
 |
pisti.75
2013-09-15 19:29:02
|
17161
|
De egy esemény rögzítésnél nem tudom mindíg beállítani az alanyt . |
|
 |
mckmester
2013-09-15 17:50:39
|
17159
|
Így szoktam. :-)
Ez egyrészt 2011 -ben történt, másrészt a 18-55 F3.5-F5.6 alap objektívvel ez anno nem volt olyan egyszerű, harmadrészt én is épp ezt magyarázom Pisti.75 -nek.
|
|
A hozzászólás:
 |
-Minarik-
2013-09-15 17:13:50
|
17158
|
A kepnek harom fontos resze van.
Eloter, alany, hatter. Sok szenvedestol megmented magad, ha beallitod az alanyt. |
|
Előzmény:
 |
mckmester
2013-09-15 15:55:35
|
17157
|
"Te ezeket tudod ????"
Igen, de én mindig úgy kezdem, hogy amikor fényképezek, akkor legyen igazán jó. Aztán max kicsinykét húzok ide-oda, meg vágok a képből. A szelektív élesítést konkréntan egyszer használtam Akkor muszáj volt, mert egy velünk egy edzőtáborban lévő igen kedves lányról 10 nap alatt egyetlen igazán jó kép született, de a háttere annak is sz*r volt :-), így csinálni kellett valamit vele. Ha azt is törlöm, akkor sértődés lett volna, így meg hellyel-közzel jó lett.
Általában ha ilyennel kell szórakozni, azt már bukott képnek tartom.
Meg ha minden képemen Lightroommal meg GIMP -el szórakoznék, már rég megőszültem volna. :-)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|