Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
sancibácsi Creative Commons License 2013-09-10 11:44:13 27

Igen, a betonnak nincs állaga, hanem konzisztenciája :-)

 

Az meg hogy régi ajzatbeton, meg a mostani,  az meg alapból 2 bolog szerintem.

A régi ajzatbetont sokszor cementtel beglettelték: járófelület lett.

A mostani a burkolat alá csak aljzat.

És egyébként sem szeretnek sok cementet tenni bele, mert minél nagyobb a cement tartalom, annál nagyobb a zsugorodása (a betonnak).

De ismétlem, most a beltéri aljzatbetonról, és nem a kültéri járdáról beszélek.

 

Előzmény:
Ofenbau Creative Commons License 2013-09-10 11:31:18 26

 Hát ha szarul csinálják meg akkor tényleg rossz az  'állaga'.

 na de ez az állagszó mit is takar tulajdonképpen ?

 Sok tulajdonsággal lehet jellemezni egy  kész betont, pl. nyomó szilárdság stb.

 Az állaga valószinű a betonkeveréknek lehet. Pl. földnedves, képlékeny vagy folyós.

 

 

 Az viszont tény , hogy már semmi sem a régi.

 

De ez miért baj ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!