|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
sancibácsi
2013-09-10 11:44:13
|
27
|
Igen, a betonnak nincs állaga, hanem konzisztenciája :-)
Az meg hogy régi ajzatbeton, meg a mostani, az meg alapból 2 bolog szerintem.
A régi ajzatbetont sokszor cementtel beglettelték: járófelület lett.
A mostani a burkolat alá csak aljzat.
És egyébként sem szeretnek sok cementet tenni bele, mert minél nagyobb a cement tartalom, annál nagyobb a zsugorodása (a betonnak).
De ismétlem, most a beltéri aljzatbetonról, és nem a kültéri járdáról beszélek.
|
|
Előzmény:
 |
Ofenbau
2013-09-10 11:31:18
|
26
|
Hát ha szarul csinálják meg akkor tényleg rossz az 'állaga'.
na de ez az állagszó mit is takar tulajdonképpen ?
Sok tulajdonsággal lehet jellemezni egy kész betont, pl. nyomó szilárdság stb.
Az állaga valószinű a betonkeveréknek lehet. Pl. földnedves, képlékeny vagy folyós.
Az viszont tény , hogy már semmi sem a régi.
De ez miért baj ? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|