Sziasztok,
Kérem adjatok tanácsot. Nálunk bágyadtsággal és étvágytalansággal kezdődőtt. A doki vesebajra gyanakodott, adott a cicusnak egy hosszantartó antibiotikum szurit. Hét végére már egyáltalán nem evett, így elvittem egy non-stop állatklinikára, ahol vért vettek tőle. Másnapra meglett az eredmény. Ugyan virológiai vizsgálat nem volt, de azt mondták leukózis. Iszonyúany vérszegény a cicus. A többi értékek még normálisak. Másnap kapott egy egynapos szterioidot és B-vitamin szurit. Ettől két napig olyan volt, mintha nem is lenne beteg.. Aztán visszaesett, már láza is volt. Visszavittem a saját dokinkhoz, aki adott neki hosszantartó szteroidos szurit. Már nagyon kétségbe vagyok esve, mert nagyon sok változás még nincs.. Ugyan láza nincs. Lehet, én várok csodákra, amik nincsenek. Tudom, ezt nem lehet gyógyítani, de még szeretném, ha velem maradna. Természetesen nem akarom azt sem, hogy szenvedjen.. A Vetri-t az első pillanattól adom neki. Berci eddig macskakaján volt, abból is az elvileg prémium minőségün. Bár a kunyizásokkor kapott ezt-azt. Az az érdekes, hogy a sok fekvés ellenére kéri a kaját, de megszagolja és otthagyja... Tegnap este már nem bírtam, és adtam neki friss nyers csirkemellet. Ebből végre evett. De a doki azt mondta, hogy ilyenkor nem jó a nyers kaja... Én azért azt gondolom (lehet rosszul), hogy a cicák ösztönösen tudják, hogy nekik mi a jó. Ha előbb megtaláltam volna ezt a fórumot, valszeg inkább a homeopátiás kezeléssel próbálkoztam volna és nem a szteroiddal... Úgy olvastam a kettőt nem szabad egymás mellett alkalmazni. Nálunk nincs probléma, szemprobléma, tályog, csak az iszonyú vérszegénység. Hányni sem hányt. De azt látom, hogy kicsit gyorsabban szedi a levegőt. Gondolom az oxigénhiánytól, mivel vérszegény. Az egyik orvos azt mondaj, hogy adjak neki Feroglobin B12-tőt, a másik azt, hogy ne, mert attól még székrekedése is lesz.. Nagyon el vagyok keseredve, nagyon szeretem Őt!!! Ma reggel kikéredzkedett (ő napközben a kerben van, de bennt alszik a házban) és eltünt 2 órára. A frász kerülgetett. De 2 óra múlva előjött és lefeküdt aludni. Nem merek bizakodni, mert félek, hogy aztán még rosszabb lesz. Mosakodni, mosakszik. De nem mindig engedi, hogy ölbe vegyük. Régen velünk aludt. A hangokra figyel, néha dorombol. Az orra sokat száraz.. Segítsetek kérlek, hogy hogyan tudnék én is segíteni a cicuson, hogy még velünk maradjon, persze azért normális élettel, ne szevedéssel.
Köszönöm, hogy meghallgattok
Erika |