Keresés

Részletes keresés

sakti dévi Creative Commons License 2013-08-09 11:08:21 189

Igen, szerintem is van az a pont, amikor szükség van szakemberre. És még az sem biztos, hogy ő mindenképpen a gyógyszert javasolta. Apukám halála után sikerült rávenni anyukámat, menjen el pszichiáterhez (ottmaradt egyedül, öcsém külföldön, én is 200 km-re lakom). Először nagyon tiltakozott, meg hogy ő nem hisz benne, aztán csak rájött, hogy mégis jó, hogy kibeszélheti magát egy kívülállónak, aki ráadásul szakember is. Ő a gyógyszerek ellen nagyon tiltakozott, aztán beadta a derekát, de fizikailag annyira rosszul lett tőle, hogy abbahagyta, és eldöntötte, megy ez anélkül is. Szerencsére úgy is lett. Neki is az első év volt nagyon nehéz, de aztán fokozatosan jobban lett, és el nem tudom mondani, mennyire örültem, amikor 9 hónap után elkezdett nemcsak feketét hordani.

 

Ismerek olyan embert is, akinek kiválóan bevált a gyógyszer, évek óta szedi, és jelentősen más lett a hangulata, érzelmi hozzáállása dolgokhoz. És nem, cseppet sincs leszedált jellege, aktív, tevékeny.

 

Szerintem segítséget kérni nem szégyen, sokkal inkább az erő jele, hogy mersz és akarsz gyógyulni. 

A hozzászólás:
Order of Hermes Creative Commons License 2013-08-09 10:20:58 188

A csajozast nem feltetlenul ugy kell erteni, hogy na most becsajozok, aztan ha otthagy johet a depi... Inkabb ez ilyen eljarogatok tarsasgba, ismerkedek lanyokkal, randizgatok dolog, szoval semmi komoly, csak lazan kell venni...Ez nagyon hasznos szerintem.

 

Viszont a szakember az talan meg hasznosabb, szerintem Andrisra meg M-Erire is boven raferne..Van egy olyan fazisa ennek az egesznek, ahonnan csak gyogyszerekkel lehet kijonni, maskepp nemigen.

Előzmény:
TiffanyMary Creative Commons License 2013-08-09 08:11:38 187

Sziasztok!

 

Csak felélénkülünk lassan  :)

(mondhatnám feltámadunk, ha nem érezném durvának, szóval nem mondom)

 

Banyaci : nagyon de nagyon gondolok rátok ma, és küldök erőt, meg ölelést. Gyújtottam egy mécsest is 

édesapádért 

 

Hermes keményen fogalmazott, de alapvetően igaza van.

Andris: neked már olyan hosszú ideje tart a dolog, hogy talán nem ártana elgondolkozni 

egy szakember segítségén

Csajozás:  alapvetően jó ötlet lenne, viszont ha nem jön össze, és szakítás csalódás fájdalom szenvedés lesz belőle, az nagyon nem használna az amúgy sem fergeteges lelkiállapotának  (szerintem)

 

 

M-Eri:  neked viszont (szvsz)  a kislányodra kell fókuszálnod.  Érte erősnek lenni, érte túlélni.

74 év azért nem olyan kevés.  Apukám azt mondta, ha vele kb. 10 múlva történt volna ez a szörnyűség egy szava sem lenne,  de elment 59 évesen .

oké, egyetértek. Élhetett volna még a drága édesanyád, de onnan is megközelíthető a dolog, hogy mihez képest kevés ez a 74 év  ?

Én is kb. ezeket mondom a gyerekeimnek, amiket te,  azzal a különbséggel, hogy nem sírom el magam közben.  (max. csak belül)   Mert ha én sírok, ők is sírnak. Nem akarom h. szomorúak legyenek. 

Papi boldog odafenn, a mi dolgunk pedig az , h. boldogok legyünk itt. 

 

és igen, a szülő elvesztése valahol természetes .  

képzeljétek el, ott van nagymamám, apukám édesanyja.

két éven belül a 2. gyermekét temette el.  (sőt fiatal korában pár hónaposan is meghalt egy gyereke, szóval gyakorlatilag már a harmadikat ) 

Na ez a nem gyenge.   

(már csak egy lánya van életben, ráadásul pont az a gyereke aki legkevésbé törődik vele, legkevésbé szereti)

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!