Keresés

Részletes keresés

g e Creative Commons License 2013-08-05 10:15:01 5564

Helyesbítek, a 10-es a Hajdú Szövetségé, Debrecen környéke.

A hozzászólás:
g e Creative Commons License 2013-08-05 10:12:29 5563

Ez egy szabályos és hivatalos postagalambgyűrű, nem készíttetheti akárki.

A számoknál a 10-es területi jelzés, a galamb a Győr környéki tenyésztők valamelyikéé.

Az ötjegyű szám sorozatszám, önmagában nem értékhordozó, csak az egyedi, kizárólagos megkülönböztetésre szolgál.

Átviszem a bejelentésed a postás topikba, köszönjük.

Előzmény:
juhosttt Creative Commons License 2013-08-05 09:55:43 5561

Sziasztok!

 

Találtam a kertben egy 2013-as gyűrűvel rendelkező galamb tetemet. Kinézetre valamilyen szürkés-feketés volt. (nem vagyok szakértő)

Nem tudom mennyire értékes, de ha valakinek hiányzik, eljuttatom hozzá a gyűrűt!
A gyűrű piros színű. A felirat:
HUNG 2013 10-91643

Mondjuk úgy laikusként ha valaki jobban tudja, mesélhetne a gyűrűről. A hung azt gondolom magyar. Az év is oké. A 10 az szerény véleményem szerint a gyűrű mérete. Az utolsó 5 számjegy az mit jelent? A gyűrűből meg lehet tudni, hogy értékes galambról volt-e szó, vagy csak valaki megjelölte a saját állatát. Mert úgy láttam manapság már bárki készítetthet gyűrűt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!