|
|
|
|
 |
Afrikaans8
2013-07-31 18:52:08
|
291
|
"legfeljebb annyi történhetett, hogy a nép áthurcolkodott a folyó jobb partjáról a bal partra. Ez olyan 200 m távolság megtételét jelentette"
Kár, hogy centiben pontosan nem tudtad kifejezni... meg hogy a történelem valamiért istennek se akarja "az igazságot" :D :D
Fordulj panasszal valami történelmi forráshitelesítő bírósághoz, miért nem jegyeztek fel semmit a Rajnán túli ellenállásról. Miért csak arról adtak hírt, hogy védtelen maradt a határ :D
Jó sok eszük lehetett amúgy, ha ott akarták kivárni a légiók visszatértét meg az olvadást... :D |
|
A hozzászólás:
 |
netuddkivoltam
2013-07-31 14:04:06
|
282
|
" A szilveszteri rajnai átkelésről beszélünk. Nem volt ellenállás,"
Szóval mégiscsak egy napon keltek át a Rajnán a vandálok és alánok. Legalábbis a források szerint:
""Megint csak nem ötletelés kérdése, ugyanis Aquitaniai Prosper világosan írja, hogy a vandálok és az alánok december 31-én keltek át a Rajnán: »Arcadio VI et Probo. Wandali et Halani Gallias traiecto Rheno ingressi II k. Ian.« (1229f)"
"Tökmindegy, hogy később milyen "fáziskéséssel", hánynapi menettávolságból követte a katonákat a nép."
Nem tökmindegy. Megírtam. Egy rossz húzás, és a nép eltünik a föld színéről.
" Marius 101-ben Itáliában Vercellae mellett legyőzte a kimbereket és tigurinusokat, itt teljesen megsemmisült a teuton nép," (Germán topik 339.)
" Azt vitattad, hogy télen nem lehetett népvándorlás, hogy télvíz idején egész népek nem tudtak folyón átkelni."
Te idézted a néprajzi lexikonból. Kemény télen takarmány kellett. Vándorláskor nincs takarmány, vagyis kemény télen nincs vándorlás. Ha a Rajna befagy, akkor a tél kemény. Ergo: legfeljebb annyi történhetett, hogy a nép áthurcolkodott a folyó jobb partjáról a bal partra. Ez olyan 200 m távolság megtételét jelentette. |
|
Előzmény:
 |
Afrikaans8
2013-07-31 00:15:28
|
269
|
"A támadó had bármikor ütközésbe keveredhetett az ellenséggel. A támadóknak mindenképp me kellett előzni a népet, biztosítani kellett a nép vonulási útvonalát, vagyis nem lehetett a támadó hadnak a néppel együtt vonulni"
Pajti. Figyelj ide. Kíméld meg magad a szófosástól. A szilveszteri rajnai átkelésről beszélünk. Nem volt ellenállás, mert nem volt határőrizet, hiszen a rajnai légiókat átvezényelték Itáliába. Tökmindegy, hogy később milyen "fáziskéséssel", hánynapi menettávolságból követte a katonákat a nép. Azt vitattad, hogy télen nem lehetett népvándorlás, hogy télvíz idején egész népek nem tudtak folyón átkelni. Rosszul gondoltad, szokás szerint fingod nem volt a forrásokról, spekulációd nem állta ki a forrásokkal való szembesítés próbáját. Ennyi. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|