Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013-07-20 13:15:32 9

Az rendben van, hogy nem húsevéssel terjed, de nem tudom, úgy nem terjed-e egyéb (egyébként csak megharapta a macska, nem evett belőle) fertőzés.

A veszettségtől főként azért tartok, mert fogalmam sincs, mekkora seb kell ahhoz, hogy ha a denevér fertőzött volt, akkor bejusson pl. a macskába.

Öreg, vannak rajta itt-ott kisebb, vakarózás közben szerzett karcolások.

Törölt nick Creative Commons License 2013-07-20 13:12:33 8

Köszi, mindenképp megy oltásra holnap vagy legkésőbb hétfőn.

A denevértől már megszabadultunk, mert minden orvos, akivel beszéltem, azt mondta, hogy nincs értelme tárolgatni.

Külsérelmi nyom nincs a macskán.

Majd meglátjuk, mi lesz...

A hozzászólás:
Antisystem Creative Commons License 2013-07-20 13:03:05 5

Nézd, némi gondolkodással is odajut az ember, hogy a veszettség nem húsevéssel terjed... a veszettség vírusa úgy működik kb, hogy egy ideig ott marad (és tán némileg szaporodik is a sebzés helyén), majd egy sebhez közeli idegpályán eltiplizik végső soron az agyba, ott elszaporodik, majd onnan elkommandózik a nyálmirigyekbe tovább terjedni. Pont emiatt a fertőzési mód miatt működik az a különlegesség, hogy még a fertőzés után adott oltás is gatékony lehet, ha az oltóvírus hamarabb szaporodik el és készteti ellenanyag-termelésre a szervezetet, mint hogy a fertőző vírus elérne az agyba. Ebből következik pár dolog, például, hogy a veszett állatnak a nem a vére fertőz, hanem a nyála, ha egy sebzésbe kerül. Ergo a macsek kb akkor fertőződhetett, HA veszett volt a denevér, ÉS ha a macska olyan részén - szájában, mancsán - van sebzés, ahol érintkezhetett a denevér elkenődött nyálával. Amire ugye nagyon pici az esély, ezért is van az, hogy az erdei rágcsálókban sem túl ritka a veszettség vírusa, azért nem pusztul ki tőle az összes ragadozó.

 

Az ilyen helyzetet tovább bonyolítja a honi abszolút nem rugalmas Állategészségügyi szabályzat, ami a veszettséggel fertőződhetett állat kiirtását írja elő gyakorlatilag, de még kétséges esetben is állateészségügyi telepen a tulajdonos költségére való hosszas megfigyelést.

Szóval, ha az én cicámról lenne szó, ilyen esetben én azt csinálnám, hogy elmennék az állatorvoshoz, és méla kussban beoltatnám veszettség ellen élővírus vakcinával(!), és kész - "tudja doktor, megyünk vidékre a telekre és jobb félni, mint megijedni" - azt is csak biztos-ami biztos alapon...

 

ÜdV

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2013-07-20 08:34:03 2

Ha veszettség, vagy egyéb betegség volt a "zsákmányban"? Gondolkodj egy picit!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!