Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2013-07-20 13:03:05 5

Nézd, némi gondolkodással is odajut az ember, hogy a veszettség nem húsevéssel terjed... a veszettség vírusa úgy működik kb, hogy egy ideig ott marad (és tán némileg szaporodik is a sebzés helyén), majd egy sebhez közeli idegpályán eltiplizik végső soron az agyba, ott elszaporodik, majd onnan elkommandózik a nyálmirigyekbe tovább terjedni. Pont emiatt a fertőzési mód miatt működik az a különlegesség, hogy még a fertőzés után adott oltás is gatékony lehet, ha az oltóvírus hamarabb szaporodik el és készteti ellenanyag-termelésre a szervezetet, mint hogy a fertőző vírus elérne az agyba. Ebből következik pár dolog, például, hogy a veszett állatnak a nem a vére fertőz, hanem a nyála, ha egy sebzésbe kerül. Ergo a macsek kb akkor fertőződhetett, HA veszett volt a denevér, ÉS ha a macska olyan részén - szájában, mancsán - van sebzés, ahol érintkezhetett a denevér elkenődött nyálával. Amire ugye nagyon pici az esély, ezért is van az, hogy az erdei rágcsálókban sem túl ritka a veszettség vírusa, azért nem pusztul ki tőle az összes ragadozó.

 

Az ilyen helyzetet tovább bonyolítja a honi abszolút nem rugalmas Állategészségügyi szabályzat, ami a veszettséggel fertőződhetett állat kiirtását írja elő gyakorlatilag, de még kétséges esetben is állateészségügyi telepen a tulajdonos költségére való hosszas megfigyelést.

Szóval, ha az én cicámról lenne szó, ilyen esetben én azt csinálnám, hogy elmennék az állatorvoshoz, és méla kussban beoltatnám veszettség ellen élővírus vakcinával(!), és kész - "tudja doktor, megyünk vidékre a telekre és jobb félni, mint megijedni" - azt is csak biztos-ami biztos alapon...

 

ÜdV

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2013-07-20 08:34:03 2

Ha veszettség, vagy egyéb betegség volt a "zsákmányban"? Gondolkodj egy picit!

Előzmény:
bindera Creative Commons License 2013-07-20 08:32:03 1

A macska egy húsevő vadász állat.

Mi baja lenne, ha megfog egy zsákmány állatot és megeszi?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!