Keresés

Részletes keresés

Balaa Creative Commons License 2013-07-07 21:43:17 17116

amint visszakapom az obit megpróbálom ezt a tesztet és jelentkezek.

sajnos most nincs másik vázam de akinek kölcsönadtam az obit tőle kérek egykét nyers raw-ot vagy esetleg a gépét, hogy nála is csinálja e. az is 50D váz lesz.. :D

csak megoldódik lassan ez a rejtély :D

mckmester Creative Commons License 2013-07-07 15:20:32 17113

Ez jó teszt. Kíváncsi lennék rá én is. 

Más témáknál is előjön ez? Mert én arra is gondoltam, hogy a motoros mögött lévő szálló pornak is lehet köze a problémához (furán veri vissza a fényt, esetleg árnyék keletkezik rajta, vagy mittudomén).

A hozzászólás:
zorko Creative Commons License 2013-07-07 15:07:00 17111

csak napos időben szokott előjönni

Ez arra utal, hogy az erős kontraszt okozza.

Nagy kontrasztú "tesztábra" lehet: fehér (világos) papír, megvilágítva, rajta nyílások, amiken keresztül árnyékban levő sötét háttérre lát az obi a felvételkor. Érdemes lenne mind a papírra mind a háttérre valami textúrát "engedélyezni", hogy az effekt jobban látszódjék. Kíváncsi lennék az eredményre. (A háttér megvilágításával lehetne szabályozni a kontraszt mértékét.)

És még egy teszt lehetőség: ugyanezzel az obival jelentkezik-e a probléma más vázon is?

Előzmény:
Balaa Creative Commons License 2013-07-07 06:28:04 17107

csak napos időben szokott előjönni ez a probléma. pl felhős égnél fotózok amikor nem "világít" a nap akkor nem jelenik meg egyik szitulációban se....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!