|
|
|
|
 |
Balaa
2013-07-07 21:43:17
|
17116
|
amint visszakapom az obit megpróbálom ezt a tesztet és jelentkezek.
sajnos most nincs másik vázam de akinek kölcsönadtam az obit tőle kérek egykét nyers raw-ot vagy esetleg a gépét, hogy nála is csinálja e. az is 50D váz lesz.. :D
csak megoldódik lassan ez a rejtély :D |
|
 |
mckmester
2013-07-07 15:20:32
|
17113
|
Ez jó teszt. Kíváncsi lennék rá én is.
Más témáknál is előjön ez? Mert én arra is gondoltam, hogy a motoros mögött lévő szálló pornak is lehet köze a problémához (furán veri vissza a fényt, esetleg árnyék keletkezik rajta, vagy mittudomén). |
|
A hozzászólás:
 |
zorko
2013-07-07 15:07:00
|
17111
|
csak napos időben szokott előjönni
Ez arra utal, hogy az erős kontraszt okozza.
Nagy kontrasztú "tesztábra" lehet: fehér (világos) papír, megvilágítva, rajta nyílások, amiken keresztül árnyékban levő sötét háttérre lát az obi a felvételkor. Érdemes lenne mind a papírra mind a háttérre valami textúrát "engedélyezni", hogy az effekt jobban látszódjék. Kíváncsi lennék az eredményre. (A háttér megvilágításával lehetne szabályozni a kontraszt mértékét.)
És még egy teszt lehetőség: ugyanezzel az obival jelentkezik-e a probléma más vázon is? |
|
Előzmény:
 |
Balaa
2013-07-07 06:28:04
|
17107
|
csak napos időben szokott előjönni ez a probléma. pl felhős égnél fotózok amikor nem "világít" a nap akkor nem jelenik meg egyik szitulációban se.... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|