Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Mano254 Creative Commons License 2013-06-24 02:22:15 8533

Az Árkádban lévő Fotoplus üzletben rendszeresen vannak Nikon ill. Canon bemutató napok, ilyenkor ingyenesen tisztítják a gépeket és az objektíveket.

Nikon nap épp a múlt hét csütörtökön volt, nem tudom mikor lesz legközelebb, talán ősszel.

 

A szenzor száraz takarítása amúgy nem ördöngősség, otthon is meg tudod csinálni, és sokat javíthatsz a helyzeten:

Egy pumpás ecset, vagy még inkább a fotós boltokban néhány ezer forintért kapható szenzortisztító pumpa kell hozzá. Alternatív megoldásként a patikában kapható körtefecskendő is jó, az talán olcsóbb. NEM JÓ viszont a sűrített levegős spray, mert a hajtógáz cseppjei a szenzorra kerülhetnek. A szájjal való fújást inkább hagyjuk, tudok olyanról akinek sikerült így leköpnie a szenzort...

 

Ha megvan a megfelelő eszköz, a menüben kikeresed a kézi tisztítás opciót (a Canon gépeken így hívják, Nikonban is valami hasonló lesz). Aktiválod, ilyenkor felnyitja a gép a zárat.

A gépet bajonettel lefelé tartod, és a pumpával fújsz a szenzorra, így jó eséllyel a kosz nagyja elhagyja a tüköraknát. Ha úgy érzed, kész vagy (nem látszik kosz a szenzoron), a gépet kikapcsolva kilépsz a tisztító módból.

 

Ellenőrzés:

Felteszed az obit, életlenre tekered, beállítod a legszűkebb rekeszen csinálsz egy képet egy fehér falról/lapról, miközben mozgatod (így 100%, hogy ami éles a képen az a maradék por :-)

Visszanézed, és ha elégedetlen vagy, kezded előről :-)

 

Előfordul, hogy a sokadik tisztítás után is vannak még foltok a szenzoron, mivel az statikusan töltött, tehát vonzza a őket. Ezen csak a nedves az (alkoholos oldatos) tisztítás segít, de ezt én inkább a szakemberre hagyom, ne én tegyem tönkre a gépet...

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény:
gregi.david Creative Commons License 2013-06-21 12:33:01 8532

Sziasztok! Egy olyan embert keresek, aki szivességből vagy kevés pénzért, letisztítaná a ccd-m( vagy kölcsönadná a szettjét). Sajna nincs pénzem pestre felvinni a 7éves Nikonom, de már eléggé zavar az 5perces PS utomunka a porszemek miatt. Segítsetek, kérlek!

Légyszi emailre írjatok, mert itt már nem szoktam járni : gregi1991 kukac gmail

 

Gregi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!