Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
pasa61 Creative Commons License 2013-06-18 17:52:16 7

Csak egy ötlet. Esetleg nem valamilyen dugulás okozza a problémát?

Előzmény:
adam-hdy Creative Commons License 2013-04-22 14:25:48 -

Üdv!

Adott:
- 4 emeletes társasház
- én a 3. emeleten
- 1 központi vizes cső (eternit), amibe az egyes emeleteken becsatlakoznak a különböző dolgok, wc, mosogatók stb.
- 1 központi esőelvezető cső, amely fent le van dugózva, mert ki lett építve egy másik
- +1 esőelvezető cső, amely a ház oldalán vezeti le a vizet

Tudtommal mind a 3 a központi kerületi csatornaelvezetőbe csatlakozik.

A probléma az, hogy a mi lakásunkban a lefolyókból érezhetően bűz árad.
Kb 2 éve áll ez fenn, és 2 esemény történt akkortájt:
- az egyik az esővízlevezetés megváltoztatása
- a másik pedig, hogy az alattunk lévő lakásba beszereltek egy új WC-t.

Több vízszerelőt is hívtunk, és mind azt mondták, hogy ha le van dugózva a tetőn a központi szennyvízelvezető cső, akkor az alattunk lévő ha lehúzza a WC-t, akkor vákuum keletkezik, és kiszippantja a mi bűzelzárónkból a vizet.
Ezt megnéztük, és a tetőn nincs ledugózva a cső.

A közös képviselő azt mondta, hogy "a megoldást az Önök konyhájában a bűzelzárójuk és az ejtővezeték közé beszerelt légbeszívó szelep nyújtja".

Nyilvánvalóan ezt a megoldást nem akarom elfogadni, hiszen cca 30 éve, mióta itt lakom, nem volt semmi ilyen gond, "csak" az utóbbi 2 évben.

Tipikusan akkor kezd el jobban jönni a szag, mikor az alattunk lévő lehúzza a WC-jét.
Ha pl. a fürdőszobai zuhanyból jön ilyenkor a víz, akkor megfigyelhető, hogy a víz elmegy egy pillanatra, majd hatalmas erővel jön vissza.
2 havonta szerelőt kell hívni, hogy meghúzza a kilazult csapokat...

Tud valaki segíteni ennek a megoldásában?
Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!