Üdv!
Adott: - 4 emeletes társasház - én a 3. emeleten - 1 központi vizes cső (eternit), amibe az egyes emeleteken becsatlakoznak a különböző dolgok, wc, mosogatók stb. - 1 központi esőelvezető cső, amely fent le van dugózva, mert ki lett építve egy másik - +1 esőelvezető cső, amely a ház oldalán vezeti le a vizet
Tudtommal mind a 3 a központi kerületi csatornaelvezetőbe csatlakozik.
A probléma az, hogy a mi lakásunkban a lefolyókból érezhetően bűz árad. Kb 2 éve áll ez fenn, és 2 esemény történt akkortájt: - az egyik az esővízlevezetés megváltoztatása - a másik pedig, hogy az alattunk lévő lakásba beszereltek egy új WC-t.
Több vízszerelőt is hívtunk, és mind azt mondták, hogy ha le van dugózva a tetőn a központi szennyvízelvezető cső, akkor az alattunk lévő ha lehúzza a WC-t, akkor vákuum keletkezik, és kiszippantja a mi bűzelzárónkból a vizet. Ezt megnéztük, és a tetőn nincs ledugózva a cső.
A közös képviselő azt mondta, hogy "a megoldást az Önök konyhájában a bűzelzárójuk és az ejtővezeték közé beszerelt légbeszívó szelep nyújtja".
Nyilvánvalóan ezt a megoldást nem akarom elfogadni, hiszen cca 30 éve, mióta itt lakom, nem volt semmi ilyen gond, "csak" az utóbbi 2 évben.
Tipikusan akkor kezd el jobban jönni a szag, mikor az alattunk lévő lehúzza a WC-jét. Ha pl. a fürdőszobai zuhanyból jön ilyenkor a víz, akkor megfigyelhető, hogy a víz elmegy egy pillanatra, majd hatalmas erővel jön vissza. 2 havonta szerelőt kell hívni, hogy meghúzza a kilazult csapokat...
Tud valaki segíteni ennek a megoldásában? Köszi! |