Keresés

Részletes keresés

Moris721 Creative Commons License 2013-06-08 02:54:50 4490

Én Hoya CIR-PL HD szűrőt használtam mintegy 100 tesztfotó erejéig.Javaslom,hogy mielőtt belefektetnéd a pénzed,próbálj ki egyet valahol,hogy érdemes e használni..........

_mirmur_ Creative Commons License 2013-06-06 12:05:04 4487

engedelmeddel linkelnék egy - ugyan nem nagy só - képet neked, de láthatod az eredményt: kép

 

7végén készült. Utómunka van vmelyest rajta, de elég szembetűnő volt a különbség kék ég és felhő kontrasztját illetően, amikor tekergettem a polárt. Én is most vettem nemrég.

 

Hoya HD Cirkular polar slim 67mm

 

Ahogy előttem szóló is irta én is B+W vagy hoya-t javaslok. szerintem 10-15-ért kapsz nem standard bevonatút is használtan.

kenya15 Creative Commons License 2013-06-06 11:08:10 4485

cirkuláris polár, 10-15-ért (szűrőmérettől is függ) szerintem már Hoyából is kapni talán használtan B+W-t is

A hozzászólás:
Mixerboy1977 Creative Commons License 2013-06-06 10:44:31 4484

Sziasztok!

 

Örülök hogy ráakadtam erre a fórumra.

SZerintetek - akár konkrét példákkal is - a tájkép/felhőképekhez melyik szűrő (polár, Uv, stb, azon belül melyik Hama, B+W, stb ) a legmegfelelőbb

amelyekel szépen ki lehet emelni az ég/felhő kontrasztját?

Igazából középkategóriára gondoltam kb 10-15 e FT.

 

Köszi szépen a választ előre is!

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!