|
|
|
|
 |
Moris721
2013-06-08 02:54:50
|
4490
|
Én Hoya CIR-PL HD szűrőt használtam mintegy 100 tesztfotó erejéig.Javaslom,hogy mielőtt belefektetnéd a pénzed,próbálj ki egyet valahol,hogy érdemes e használni.......... |
|
 |
_mirmur_
2013-06-06 12:05:04
|
4487
|
engedelmeddel linkelnék egy - ugyan nem nagy só - képet neked, de láthatod az eredményt: kép
7végén készült. Utómunka van vmelyest rajta, de elég szembetűnő volt a különbség kék ég és felhő kontrasztját illetően, amikor tekergettem a polárt. Én is most vettem nemrég.
Hoya HD Cirkular polar slim 67mm
Ahogy előttem szóló is irta én is B+W vagy hoya-t javaslok. szerintem 10-15-ért kapsz nem standard bevonatút is használtan. |
|
 |
kenya15
2013-06-06 11:08:10
|
4485
|
cirkuláris polár, 10-15-ért (szűrőmérettől is függ) szerintem már Hoyából is kapni talán használtan B+W-t is |
|
A hozzászólás:
 |
Mixerboy1977
2013-06-06 10:44:31
|
4484
|
Sziasztok!
Örülök hogy ráakadtam erre a fórumra.
SZerintetek - akár konkrét példákkal is - a tájkép/felhőképekhez melyik szűrő (polár, Uv, stb, azon belül melyik Hama, B+W, stb ) a legmegfelelőbb
amelyekel szépen ki lehet emelni az ég/felhő kontrasztját?
Igazából középkategóriára gondoltam kb 10-15 e FT.
Köszi szépen a választ előre is!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|