Keresés

Részletes keresés

lezseren 1 Creative Commons License 2013-06-04 20:10:07 4483

Halihó !

Mivel több féle obi más-más szűrő menet, nem gondolkodtál Cokin lapszűrő rendszeren? Én azt használom megelégedéssel és töredéke az ára is mint egy jó minőségű obi szűrőnek. Más szűrőlapokkal is meglepheted később a párodat ! :-)

Üdv.

mateo78 Creative Commons License 2013-06-02 21:09:21 4482

Szia!Én sem használltam még ND Szűrőt de a terveim között van egy ilyen...Persze csak akkor ha lesz hozzá egy megfelelő objektívem is...Szóval mivel ez egy sötétített lencse,amivel  olyan képi hatásokat lehet elérni,hogy pl a vízfelszín fátyolos jellegű.Ezt pedig úgy lehet elérni,hogy ND szűrő,és hosszú záridő! Namármost az ilyen képek javarészt tájképek,tehát az én véleményem szerint minál nagyobb látószögü objetívre raknám fel.. azaz a te esetedben a Sigma 17-70-re!

_mirmur_ Creative Commons License 2013-05-29 11:07:01 4474

pl: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=125480855&t=9189400

_mirmur_ Creative Commons License 2013-05-29 11:05:58 4472

ND szűrőt sosem használtam igy én csak annyit tudok javasolni, hogy:

 

mindenképp jobbféle szűrőt vennék: hoya, b+w

szétnéznék a használtak közt, sokkal olcsobban (akár féláron) megkapható és ha nincs rajta komoly karc, nyugodtan megveheted.

 

 

A hozzászólás:
majzsola Creative Commons License 2013-05-29 11:01:02 4471

Sziasztok,

 

Segítségre lenne szükségem. Párom fotós és szeretném meglepni valami fotós dologgal szülinapjára. Gondolkodtam azon, hogy veszek neki régi filmes (Zenit) gépet, de a barátja lebeszélt róla, mondván előbb-utóbb úgyis a fiókban végezné. Ehelyett a barátja ND szűrőt javasolt, és valóban pár hete volt egy 'dejólenneegyNDszűrő' elszólása páromnak. Szóval ebben kérnék segítséget, hogy melyik objektívére érdemes venni és milyet.

Canon 7D-je és a következő objektívei vannak:

-Tamron 70-200 F/2.8 (IF) MACRO (77mm átmérő)

-SIGMA 17-70mm 1:2.8-4.5 (72mm)

-Canon EF 50mm 1:1.8 II. (52mm)

-Canon EF 85mm 1:1.8

 

Én a Tamronra és a Sigmára gondoltam, azt hiszem ezeket használja inkább természetfotókhoz. Szóval 72 és 77mm-es szűrőket néztem mégpedig a 220volt oldalán, mivel főleg ott szokott fotós dolgokat vásárolni (ha esetleg van más tipp, hogy még hol lehet ilyen szűrőket venni, azt is szívesen veszem).

 

77mm-es szűrőket a következőket találtam: http://www.220volt.hu/Kereses?search=nd+77mm

72mm-esek: http://www.220volt.hu/Kereses?search=nd+72mm

Szívem szerint a variálhatót venném, csak kissé szűkös a büdzsé. Nagyjából utánaolvastam mit jelent a mérőszám, de mégis tapasztaltabbak véleménye érdekelne, hogy melyiket érdemes megvenni (ND4,8,16?)

Illetve most találtam egy ilyen, de gyanús, hogy ilyen olcsó: http://fotosarok.hu/szakuzlet//termek.php?product=tianya_tian77vnd_w-tianyavariabledensityvariond2-40077mmszurkeszuro

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!