|
|
|
|
 |
KömKel
2013-05-23 08:59:28
|
119
|
Épitő céget ne keress, mert tervek nélkül nem fognak tudni mondani semmit.
Épitésznek ajánlom magamat :)
Mielőtt bármilyen tervrajzot csináltatnátok, megnézem az épületet, elmondjátok mit akartok, és nagyjából belövöm mennyibe kerülne. Ennek fejében el tudjátok dönteni, hogy belevágtok-e az egészbe...
Mert ha eleve túlmenne a rendelkezésre álló összegen, akkor a tervekre is felesleges kidobni a párszázezer forintot. |
|
A hozzászólás:
 |
Sainty16
2013-05-23 08:25:52
|
118
|
Azért lett volna fontos legalább nagyságrendileg meghatározni, hogy mennyi lesz, mert a keret fixen adott, ha azt jócskán meghaladja, el sem kezdjük... Ha nem tudjuk befejezni (ki tudja, milyen állapotban marad), akkor még lakni sem fogunk tudni hol, és a pénzünk is odavan... Nekünk halvány elképzelésünk sincsen róla, hozzá nem értő ismerősök közül van, aki azt mondja, 5 millió, van, aki szerint 20... A Viszont akkor első lépésként akkor muszáj lesz építő/építészmérnököt vagy kivitelező céget kell keresnem, ha jól sejtem... Abból tudtok esetleg ajánlani? Vagy néhányan írtátok még régebben, más topicocban is, hogy "megversenyeztettétek a neten munkát", és jött sok ajánlat. Ilyesmit hol lehet, milyen portálokon? Köszi továbbra is! |
|
Előzmény:
 |
SolnesMM
2013-05-23 06:49:12
|
117
|
| Üdv ! Nem egyedül vagy ezzel a problémával. Meglévő házat megosztani, bővíteni és felújítani. Anno én is csináltam ilyent. Az első dolog az un. műszaki megosztás, azaz egy lakásból kettő, majd a bővítés és végül az alakítgatás, felújítás stb. Az első kettő tervköteles, a többi nem. Belül gyakorlatilag azt csinálsz amit akarsz, de a terv itt is hasznos. A lépések : szerkezet építés, közműmegoszás majd a belső installáció. Írtad a burkolást ! Tudod az mindig a legvégén van a mókának azon ilyenkor lehet álmodozni, de felesleges. mennyi lesz ? nagyon sok nincs ember aki megmondaná, főleg így látatlanban. Lehet erről akár 18-23 oldalas költségvetést is csinálni. De az első lépésként koncentrálj az engedélyekre és a szerkezetre, aztán a többi lépésről lépésre. és gyere vissza mindig konkrét problémákkal. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|