Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
hobbifotós-szolnok Creative Commons License 2013-05-05 13:26:56 190

Félreértesz Te is! Mozgóképben egy lámpával és lastolite-tal nem egyszer világitottam riportot, nem újdonság az egy két lámpás világitás, az Arri lámpaszett megvan még, az állandó fényű világotást gyakoroltam eleget, (na azt pénzért), nekem a villanófény ami újdonság, és nem csak egy probléma megoldása a cél, hanem a kisérletezés, a villanófényű stódióviláágitás megismerése és használata a cél! Eddig stúdiót béreltem amikor volt mit csinálni, tudok is stúdiót tényleg nem jelentős összegért, de nekem ha olyanom van, akkor nem biztos hogy szabad, ehhez keresek saját szettet, amit hozok-viszek ha olyanom van, és kreativan lehet vele gyakorolni ha rámjön az öt perc...!

 

Lehet hogy nagyok az igényeim, de nekem egy jól beállitható tehát 1/32-ig leszabályozható szett kellene, 300-400Ws között, alap tartozékokkal, softbox, snoot, ernyők... amikkel azért lehet próbálozni! Persze az is jó lenne ha a beállitóizzó arányos lenne a villanással mégha 50-70w is csak!

 

Természetesen ezért a pénzért nem ragaszkosom a digitális csilivilihez meg kijelzős, visszajelzős vakufejhez, tudom hogy ha jót akarok kicsit még bele kellene a zsebbe nyúlni, a nagyságrens adott, de ha pár ezerrel kifutok a keretből az nem gond, és úgyis visszaigénylem az áfát, tehát 120-130e plusz áfa a keret!

 

Ami azért nem reménytelen!

 

Köszönöm!

Előzmény:
joskabacsi Creative Commons License 2013-05-04 18:58:52 188

 

Félreértettél. Semmihez sem ragaszkodom, csak adtam egy alternatívát arra hogy világíts. 

A hungarocell lap helyett természetesen létezik más, drágább eszköz is, de miután anyagi korlátról írtál, úgy véltem hogy nem feltétlen California Sunbounce- rendszerben gondolkodsz. Azt írod hogy saját stúdiót akarsz, ott nem mindegy hogy befér-e a táskába a hungarocell?

Nem feltétlenül csak az elvárásaid nagyok (az eklézsiához képest) hanem szerintem abba a hibába esel (ahova korábban vsz. már többen - köztük én - is) miszerint nem tudsz megoldani egy helyzetet és ezért a hiányzó technikát okolod ... 

 

 

 

(nem az egyetemes fotóművészet csúcsát linkeltem, hanem csk egy jóformán nyers képet amit 1 lámpával világítottam) 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!