|
|
 |
Doory0521
2013-04-11 09:28:29
|
19487
|
Szia Oroshazicsaj!
Köszönöm a gyors választ! Sajnos a tenyésztőt még az első ilyen eset után felhívtuk és persze hárított, h nála ilyenek sosem fordultak elő, h biztos megütötte magát v a másik cica megharapta stb. Ami persze természetesen nem igaz, de sajnos az igazadat neked kell bebizonyítani ami bizony igazságügyi orvosszakértőt igényelne. Az hogy az én orvosom kiállít egy olyan igazolást h nem külsérelmi nyom illetve ütés okozta azzal sajnos még nem bizonyítottunk be semmit. A szerződésben természetesen le van írva, hogy a tenyésztő tudtával születési rendellenessége nincsen a cicának, még akkor is ha megvagyunk győződve h ez születési rendellenesség akkor is bekell tudnunk bizonyítani, különben az eü garancia se ér semmit. Az orvos csinált röntgent, illetve meghallgatta a szívét és a tüdejét, azt teljesen egészségesnek találta. Valamint a cica nagyon mozgékony, nem látszik rajta h esetlegesen a szíve működne rosszul. Az orvos pont ezek miatt nyiroködémára gyanakszik, ami természetesen egy cseppet se megnyugtatóbb mintha bármi más lenne. A cicát már most nagyon megszerettük amúgy, mert egy végtelenül kedves, amúgy eleven kis jószág, és ami nem elhanyagolandó h a nagyobb cicával szerelem volt első látásra, ami szintén ritkaságszámba megy, úgyh az csak az utolsó lenne h megváljak tőle... |
|
A hozzászólás:
 |
oroshazicsaj
2013-04-10 21:15:08
|
19484
|
Szia Dory!
Nagyon sajnálom a cicádat! Nem tudom melyik tenyésztőtől sikerült beszerezni őt, de remélem kaptál vele szerződést, és egészségügyi garanciát!
A cicát egy teljes kivizsgállásnak kellene alávetni, mert a vizenyő az a szív nem megfelelő működésétől jön elő... ez olyan mint amikor az ember vizesedik... A vízzel nem szabad játszani, mert a tüdeje, vagy valami belső szerve felvizesedik, és elpusztul! Ezt nem fogja kinőni, nem értem miért mondta ezt az orvos! Én a tenyésztőnél reklamálnék (ha van papír a kezemben leletek, és szerződés, törzskönyv stb..), vegye vissza a cicát, és adjon egy másikat, vagy pedig adja vissza a pénzt! Ha valóban tenyésztőnél és nem szaporítónál vetted a cicát, akkor nem lesz gond ezzel! |
|
Előzmény:
 |
Doory0521
2013-04-10 13:29:15
|
19482
|
Kedves Fórumtagok!
Új csatlakozó vagyok és máris egy segítséget/kérdést szeretnék feltenni nektek, hátha vkinek a környezetében már előfordult hasonló eset. ~1 hónapja vagyok tulajdonosa egy gyönyörű bicolour skót lógófülű kiscicának (3 1/2 hónapos). 2 hete volt nálunk amikor jelentkeztek az első tünetek, előszőr a mellkasánál majd az egész hasa aljnál végig azt vettük észre h lóg a bőr, egyik pillanatról a másikra, pár óra leforgása alatt, aztán elvittük 2 orvoshoz is mindkkettő tanácstalan volt, annyit mondtak h vmi vizenyő gyülemlett fel, felhívtuk a tenyésztőt is akinél ilyen még sose fordult elő természetesen. Az orvosok először csecsemőmirigyre gyanakodtak vagy allergia esetleg vagy nyirokkeringés, de igazából csak találgattak, kapott ödémalehúzót, attól pikk pakk, ahogyan jött úgy elis ment. MAjd ismételten eltelt 2 hét és megint észrevettük h lóg a bőr, de most nem a mellkasánál hanem a hátsó lábaknál a has tájékon, megint elvittük az orvoshoz, megint kapott ödéma lehúzót, mondta az orvos h vszínűleg nyiroködéma, mivel az allergiát, csecsemőmirigyet kizárhatjuk és külsérelmi nyom se látható a cicán, illetve mondta h ez most nem annyira durva mint az előző, és h lehetséges h ezt az egészet ki is növi, de persze ezek csak feltételezések, konkrétumot sajnos most sem tudott mondani mivel ilyennel még nem találkozott. Két kérdésem is lenne hozzátok, 1. Hallott e már vki esetleg hasonló megbetegedésről, mert az interneten se találtam semmit, illetve 2. Mitévő legyek ha nem növi ki? Ez elvileg 4-5 hónapos korára kikell h derüljön. A tenyésztő persze biztos h hárítana mindent...Köszi! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|