|
|
 |
tgwh3
2013-04-08 20:19:37
|
102
|
Árakat nem tudok, de ha arra kerül a sor, minden lehetőséget meg fogok vizsgálni, akkor majd belekezdek egy-két megtérülési számításba.
Találtam még pár infót a szegélyfűtésről. Ki kell számolni a hőigényt, mint a sima radiátoroknál, és ezek után meg tudják nekem mondani, hány métert kell lefektetni. Hátránya, hogy nem mozgatható. 2005-ből már találtam rá utalást, szóval annyira nem új :D de egy próbát megér, maximum nyugodt szívvel veszem meg a radiátorokat...
De ha mondjuk ki akarom cserélni a teljes fűtési rendszert, mert a modernebb hatékonyabb, akkor az sem filléres móka. Esetleg cserépkályhát, tömegkályhát kell rákötni úgymond vegyestüzelésű kazán módjára, gyakorlatban már megoldották...
Meg ha már felújítás, akkor hőszigetelés is, onnantól meg még talán a felújítás legolcsóbb tétele lehetne a szegélyfűtés... |
|
A hozzászólás:
 |
Varek1
2013-04-08 19:30:40
|
101
|
Ha csak erre kell jobban jársz a pb. palackos gázzal. Tény drágább, de mikor hozza be a vezetékes kiépítés árát ? |
|
Előzmény:
 |
tgwh3
2013-04-08 19:18:42
|
100
|
Na, nem is volt valami nehéz :D elég volt megnézni az árakat. Pelletkazán és pellet drága. Kérdés mennyivel kell kevesebb, lehet-e a kisebb mennyiségen spórolni. Faelgázosító és egyéb csodák szintén drágák. Igaz, vagy 20%-kal jobb hatásfokúak. Kérdés itt is, lehet-e spórolni a tüzelőanyagon. Az egyszerű öntöttvas kazán olcsó, és megfelelő lehet a fűtéshez :D
Aztán láttam egy érdekes ,,újdonságot''. Először, amikor megláttam az ,,olcsó'' kifejezést, már gondoltam, hogy drága lesz :D Kérdés, hogyan kell kiépíteni a rendszert, de nekem tetszik. Egyszerű, és ha tényleg működik, akkor csakis az ára lehet a gátló tényező.
Tehát erről tud valaki valamit:
http://www.kazanok-radiatorok.hu/thermaskirt/thermaskirt_prospektus.pdf
http://www.kazanok-radiatorok.hu/thermaskirt/thermaskirt.pdf
A gázzal csak az a gondom, hogy ki kellene váltani valamivel, mert ha nincs kiépítve, akkor elég drága csak főzéshez és vízmelegítésre. Mert másra kb. nem kell. Pár éve kíváncsiságból megnéztem a zöld oldalt. Napkollektor, napelem, az jött le, hogy támogatással esetleg megérheti melegvízre, bár ki tudja mennnyi a cellák élettartama... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|