Keresés

Részletes keresés

tgwh3 Creative Commons License 2013-04-08 19:18:42 100

Na, nem is volt valami nehéz :D elég volt megnézni az árakat. Pelletkazán és pellet drága. Kérdés mennyivel kell kevesebb, lehet-e a kisebb mennyiségen spórolni. Faelgázosító és egyéb csodák szintén drágák. Igaz, vagy 20%-kal jobb hatásfokúak. Kérdés itt is, lehet-e spórolni a tüzelőanyagon. Az egyszerű öntöttvas kazán olcsó, és megfelelő lehet a fűtéshez :D

 

Aztán láttam egy érdekes ,,újdonságot''. Először, amikor megláttam az ,,olcsó'' kifejezést, már gondoltam, hogy drága lesz :D Kérdés, hogyan kell kiépíteni a rendszert, de nekem tetszik. Egyszerű, és ha tényleg működik, akkor csakis az ára lehet a gátló tényező.

Tehát erről tud valaki valamit:

http://www.kazanok-radiatorok.hu/thermaskirt/thermaskirt_prospektus.pdf

http://www.kazanok-radiatorok.hu/thermaskirt/thermaskirt.pdf

 

A gázzal csak az a gondom, hogy ki kellene váltani valamivel, mert ha nincs kiépítve, akkor elég drága csak főzéshez és vízmelegítésre. Mert másra kb. nem kell. Pár éve kíváncsiságból megnéztem a zöld oldalt. Napkollektor, napelem, az jött le, hogy támogatással esetleg megérheti melegvízre, bár ki tudja mennnyi a cellák élettartama...

A hozzászólás:
Varek1 Creative Commons License 2013-04-05 19:07:38 99

 Hát kitartóan tanulmányozd a fórumot és úgy általában a gáz- és fűtésszerelést !!  Révbe érsz !!

 

Egyéb irodalomból is meríthetsz ihletet!! És hogy legyen némi segítség : A gáztervet kb. 40e és 60e között megcsinálják, ha kevesebb óvakodj, ha több akkor, köszönd meg és nézz más tervező után. De ebben csak a gázterv van benne. A többért külön kell fizetni.

 Az EPH minimun 25 eft  35 ig elmegy, ha többet kérnek szintén köszönd meg. Vannak egyébb elektromos kívánalmak is  külön pénzért.

 

 

 "még neki sem mertem ugorni :D"  

 

 itt az alkalom a nagy ugrásra !!

Előzmény:
tgwh3 Creative Commons License 2013-04-05 16:12:06 96

Tudom, hogy kismillió tétel, de pont a rejtett költségeket lehetne elkerülni, ha minden szóba jöhető lehetőséget végigzongoráz az illető, és csak utána újít fel.

Gondolom arra meg nem ér rá senki, hogy pusztán szórakozásból kibeszéljünk a fórumon egy szitut :D

Általánosságokra úgy gondoltam, mint pl. felsorolni a lehetséges fűtés variációkat, azonos házra, mi mennyibe kerül, mi az előny, mi a hátrány. Mert a fűtéssel foglalkozó kb. elsőre 3-5 témának még neki sem mertem ugorni :D vagy hogy általában milyen anyagok kellenek adott munkához. Számtalanszor jár úgy az ember, hogy na ez olcsó, közben meg kiderül, hogy hát kell hozzá még ez, meg az...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!