Keresés

Részletes keresés

Gergo73 Creative Commons License 2013-04-05 17:42:30 166

Badarságot beszélek, megismétlem.

 

Páratlan számot meg kell szorozni 3-mal és aztán lehet csak hozzáadni 1-et. Ez a szabály. Ha lehetne csak 1-et hozzáadni az előtte 3-mal való szorzás nélkül, akkor triviális lenne a feladat, nem lenne miről beszélni.

A hozzászólás:
Gergo73 Creative Commons License 2013-04-05 17:41:11 165

osztani talán fölös is eleinte

 

Az osztás a szabály része. Páratlan számhoz hozzá kell adni 1-et és osztani kell 3-mal. Páros számot osztani kell 2-vel. Ez a szabály. Ha lehetne csak 1-et hozzáadni 3-mal való osztás nélkül, akkor triviális lenne a feladat, nem lenne miről beszélni.

Előzmény:
B.Panther Creative Commons License 2013-04-05 11:34:29 163

Sziasztok.

Bár röstellem magam, de nem olvastam végig, h valaki válaszolt-e a bármely számból hogyan csináljunk 1-es bizonyítására :)

Ez merőben pofon egyszerű, ha ránézünk a számsorra, rögtön szembe tűnik a 2 az n-en... azaz, addig kell csak szorozni+1 (osztani talán fölös is eleinte) amíg a 2 az n-dikent meg nem kapjuk. onnantól cs/2 ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!