Keresés

Részletes keresés

Varek1 Creative Commons License 2013-04-05 19:07:38 99

 Hát kitartóan tanulmányozd a fórumot és úgy általában a gáz- és fűtésszerelést !!  Révbe érsz !!

 

Egyéb irodalomból is meríthetsz ihletet!! És hogy legyen némi segítség : A gáztervet kb. 40e és 60e között megcsinálják, ha kevesebb óvakodj, ha több akkor, köszönd meg és nézz más tervező után. De ebben csak a gázterv van benne. A többért külön kell fizetni.

 Az EPH minimun 25 eft  35 ig elmegy, ha többet kérnek szintén köszönd meg. Vannak egyébb elektromos kívánalmak is  külön pénzért.

 

 

 "még neki sem mertem ugorni :D"  

 

 itt az alkalom a nagy ugrásra !!

KömKel Creative Commons License 2013-04-05 16:34:59 97

Fűtési költségekkel kapcsolatban pár napja irtam egy elemzést:

 

1x1: Mivel érdemes fűteni?

Az 1x1 heti sorozattal próbálok egy kis fényt vinni abba a félhomályba, ami körülveszi az egyszeri építkezőt. Lesz szó fűtésről, hőszigetelésről, falazatokról, nyílászárókról... remélhetőleg közérthetően, számokkal alátámasztva. Józsi kurvára örült a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Amit te szeretnél, az már kiviteli szintű árazott költségkiirás. Csakhogy ezt akkor szokták megcsinálni, amikor el van döntve hogy milyen lesz a fűtés... Merthogy kurva sok munka van vele.

 

Ráadásul már hajlik az abszurdum felé, mert mindenben csak a legkisebb bekerülési összeget keresed. Igy nem lehet épitkezni/felújitani. 

Az ember tudja, hogy mondjuk szereti a padlófűtést, mellé radiátorok, és kész. De nem számoltatja végig a falfűtést, mennyezetfűtést, radiátorokat, szegélyradiátort, légfűtést, kandallót, kályhát, stb...

Egy szakember tud sorrendet állitani, hogy melyik fűtési mód kiépitése az olcsóbb-drágább EGYMÁSHOZ viszonyitva, de ennyi.

A hozzászólás:
tgwh3 Creative Commons License 2013-04-05 16:12:06 96

Tudom, hogy kismillió tétel, de pont a rejtett költségeket lehetne elkerülni, ha minden szóba jöhető lehetőséget végigzongoráz az illető, és csak utána újít fel.

Gondolom arra meg nem ér rá senki, hogy pusztán szórakozásból kibeszéljünk a fórumon egy szitut :D

Általánosságokra úgy gondoltam, mint pl. felsorolni a lehetséges fűtés variációkat, azonos házra, mi mennyibe kerül, mi az előny, mi a hátrány. Mert a fűtéssel foglalkozó kb. elsőre 3-5 témának még neki sem mertem ugorni :D vagy hogy általában milyen anyagok kellenek adott munkához. Számtalanszor jár úgy az ember, hogy na ez olcsó, közben meg kiderül, hogy hát kell hozzá még ez, meg az...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!