"kisragadozók nem jelentenek semmi veszélyt a házigalambra."
Azért a "semmi" szó itt igencsak szélsőséges megközelítés! Mint mindig és
mindenhol az élőlények (és nemcsak az élőlények) viselkedésében is törvényszerüen adódnak kivételes reakciók, eltorzult hajlamok, de attól ezek nem jellemzők a fajra! Ezekről ui. 99% ban utóbb bebizonyosodik, hogy vagy egy kórosan mutálódott példány, mely idejekorán kiszelektálódik, vagy az adott faj pl. az ember által tönkretett adott élőhelyén egy olyan képtelen és ideiglenesen kényszerpályás viselkedése, mely a nagyszámok törvénye értelmében alapból valószínűsíthetetlen! A médiák kedvenc szokása, hogy kiragadnak egy-két extrém esetet,(minél véresebb, minél abszurdabb annál jobb alapon): lám ezek milyen gyilkos-gonosz lények, s innentől kezdve erről megy a túllihegett áltudományos csámcsogás, mert abból ugye nehezen lehet szenzációt, meg eladási példányszámot kreálni, hogy ezek a madarak az egész év 99,9%-ban nélkülözhetetlenűl hasznos elemei a természetnek és a gazdaságoknak...Elég szánalmas! :( Nembeszélve arról a mocsokságról amit a tájékozatlan emberek tudatának
eltorzításával okoznak! Ezen felűl azt sem lehet teljesen kizárni, hogy ma a technikai média adottságai révén ez akár manipulált videó is lehet.(?) Láttam már én is olyan videókat ahol pl, sas 8-10 éves gyermeket rabol el, meg ahol a bárány farkast marcangol,
no meg a galamb fajtársát szedi szét...stb ;-) (ha megtalálom belinkelem) Mindenesetre köszönöm a videót, s világért sem szeretném szétoffolni e tényleg
hasznos topikot, valamint fentieket eddig sem tekintettem igazából vitának
(legfeljebb eszmecserének), csupán próbáltam más nézőpontokból szemlélni.. |