Keresés

Részletes keresés

Octi19 Creative Commons License 2013-02-26 14:16:11 19469

Igazán nincs mit!

Hidd el, azzal hogy az ivarérettség kialakulásáig vártál az ivartalanítással azzal csak felesleges kockázatot vállaltál. Ilyenkor már van esély arra, hogy az ivarosság miatt kialakult esetleges szokatlan viselkedés már csak tompul, de nem múlik el soha, illetve a beavatkozás kockázatai is sokkal magasabbak ilyenkor.

 

Őszintén kívánom neked és a cicádnak, hogy hosszú boldog életetek legyen együtt!

A hozzászólás:
sjohn Creative Commons License 2013-02-26 12:30:39 19468

Köszönöm.

Előzmény:
Octi19 Creative Commons License 2013-02-26 08:57:05 19467

Most már van némi időm ezért kifejteném kicsit a dolgot.

Olyan kandúr gazdája, aki ideális lenne neked és a cicádnak is, az nem fog szóba állni veled, mert nekik megvannak az elvárásaik. ...nem is beszélve arról a vélhetőleg jelentős összegről, amibe ez neked kerülne. (csak maga az aktus, egy tenyésztésre vásárolt kiscica ára szokott lenni, ami ~150-200 ezer Ft.) A komoly, nagyon költséges szűrővizsgálatok megléte csak az egyik oldala a dolognak. A másik oldala, hogy az ilyen tenyésztők szemében, az amit te csinálsz, vagy tervezel csinálni, az csak szimpla szaporítás. Akinek meg mindezek nem számítanak, annak a saját macskája egészsége sem számít sokat, tehát neked is és a cicádnak is inkább egészségügyi kockázatot jelent csak. Nem is beszélve az igencsak bizonytalan kimenetről. Honnan tudod, hogy a születendő alom milyen lesz? Ha nem lesz elég, vagy elég jó minőségű a családon belüli igények kielégítésére akkor mi lesz? Jöhet a következő alom? Így is, úgy is lesznek "felesleges kiscicák", velük mi lesz? Mi lesz akkor, ha lesz egy betegen született alom és a cicád egészsége is maradandóan károsodik? Ezek olyan kérdések amikre meg kell találnod a válaszokat.

Egy nagyon minőségi kiscica (kedvenc)ára manapság 70-90 ezer Ft.... ha ennyi pénzt valaki nem akar kiadni egy egészséges, megbízható felmenőkkel és biztos tenyésztői háttérrel rendelkező cicáért, akkor a minőségi tartására valót is sajnálni fogja. Mert a rendszeres orvosi ellátásnak, a minőségi tápnak, tápoknak és a kellékeknek is jelentős költsége tud lenni.

 

Az ivarzás jelentős kockázattal jár, a kandúrok megbízhatatlanok, hajlamosak az elkódorgásra miközben sajnos érhetik balesetek. Nem is beszélve a kellemetlen ivarzási tünetekről, mint például a territoriális jelölő hajlamról...

A lánycicák szervezetét meg az ivarzási ciklusok hormon bombái viseli meg jelentősen és nagyon is gondoskodni kell a cica biztonságáról, nehogy meglepje a gazdit egy-egy nem kívánt alommal... és itt is megemlíthetőek a kellemetlen ivarzási tünetek amik jelentősen meg tudják rontani az éjszakák komfortját...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!