Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2013-02-26 12:30:39 19468

Köszönöm.

A hozzászólás:
Octi19 Creative Commons License 2013-02-26 08:57:05 19467

Most már van némi időm ezért kifejteném kicsit a dolgot.

Olyan kandúr gazdája, aki ideális lenne neked és a cicádnak is, az nem fog szóba állni veled, mert nekik megvannak az elvárásaik. ...nem is beszélve arról a vélhetőleg jelentős összegről, amibe ez neked kerülne. (csak maga az aktus, egy tenyésztésre vásárolt kiscica ára szokott lenni, ami ~150-200 ezer Ft.) A komoly, nagyon költséges szűrővizsgálatok megléte csak az egyik oldala a dolognak. A másik oldala, hogy az ilyen tenyésztők szemében, az amit te csinálsz, vagy tervezel csinálni, az csak szimpla szaporítás. Akinek meg mindezek nem számítanak, annak a saját macskája egészsége sem számít sokat, tehát neked is és a cicádnak is inkább egészségügyi kockázatot jelent csak. Nem is beszélve az igencsak bizonytalan kimenetről. Honnan tudod, hogy a születendő alom milyen lesz? Ha nem lesz elég, vagy elég jó minőségű a családon belüli igények kielégítésére akkor mi lesz? Jöhet a következő alom? Így is, úgy is lesznek "felesleges kiscicák", velük mi lesz? Mi lesz akkor, ha lesz egy betegen született alom és a cicád egészsége is maradandóan károsodik? Ezek olyan kérdések amikre meg kell találnod a válaszokat.

Egy nagyon minőségi kiscica (kedvenc)ára manapság 70-90 ezer Ft.... ha ennyi pénzt valaki nem akar kiadni egy egészséges, megbízható felmenőkkel és biztos tenyésztői háttérrel rendelkező cicáért, akkor a minőségi tartására valót is sajnálni fogja. Mert a rendszeres orvosi ellátásnak, a minőségi tápnak, tápoknak és a kellékeknek is jelentős költsége tud lenni.

 

Az ivarzás jelentős kockázattal jár, a kandúrok megbízhatatlanok, hajlamosak az elkódorgásra miközben sajnos érhetik balesetek. Nem is beszélve a kellemetlen ivarzási tünetekről, mint például a territoriális jelölő hajlamról...

A lánycicák szervezetét meg az ivarzási ciklusok hormon bombái viseli meg jelentősen és nagyon is gondoskodni kell a cica biztonságáról, nehogy meglepje a gazdit egy-egy nem kívánt alommal... és itt is megemlíthetőek a kellemetlen ivarzási tünetek amik jelentősen meg tudják rontani az éjszakák komfortját...

Előzmény:
sjohn Creative Commons License 2013-02-25 15:28:08 19465

Nem, nem.

Félreértés.

Én csak egyszer szeretném, hogy kiscicusok legyenek, mert az egész rokonság bele van habarodva a macskuszba, mindenkinek kellene egy.

Azután megműttetném, de sajnos sehol sem találok neki vőlegényt, pedig már mindenki mozgósítva lett:-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!