Keresés

Részletes keresés

G.Zoli Creative Commons License 2013-01-13 14:53:32 11280

:DDD

A hozzászólás:
Gyálimanus Creative Commons License 2013-01-13 12:15:24 11279

Gondolom Nálad ezért kelnek 24-25 napra hogy minél nagyobb legyen a húskihozatal!

csá.

Előzmény:
Falco Elnök Creative Commons License 2013-01-13 10:55:44 11278

Egy kis keltetés, hátha hasznát veszitek! (Dr. Bogenfürst Ferenc, A keltetés kézikönyve )

A szén-dioxid eltérö szerepet játszik az embriofejlödés egyes szakaszaiban!

A keltetés korai szakaszában a magasabb (0,4-0,6%) koncentrácioja elönyös, igy a szellöztetés minimális vagy nulla! A szellözöket a 10. napig zárva tarthatjuk. (A hermetikusan zárt gépben a CO2 és a pára is felemelkedik, igy az ilyen gépben nincs szükség párásitásra!!!)

A mozdulatlan a sűrű, viszkozus fehérje hasznosulatlan marad! A csirke fejletlen lesz. A 15. napig fontos! A legjobb a 45°-os forgatás mind két irányba! (Igy az 90° lesz.) Az egy irányu forgatás embrio elhalást okozhat!

10. nap után a szellöztetést fokozuk! Mert az embrio már jelentösebb höt és CO2-t termel!

A 15. nap után a forgatást leállithatjuk! A párát emeljük 50%-rol 55-60%-ra. Bujtatásnál 70% fölé emeljük! Fokozottan figyelünk a szellöztetésre ill. a tojások hütésére!!

 

A kelési idö meghosszabbitása 21 naprol 22 napra elönyösen hat a takarmány értékesitésre, mellhus kihozatalra, vágotömegre. (brojlereknél alkalmazzák!)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!