|
|
 |
szedernyuszi
2013-01-14 12:11:00
|
33307
|
Szép kis (nagy) kutya! :)
Nekem is van egy husky-m, most gondoltam bele hogy ezek szerint nekem a kékszemű állatok jönnek be :))
De ő anyukáméknál van, a cicuval nem is engedném h találkozzon.... nem lenne jó vége...
Az a baj az itthoni főzéssel, h párom szüeinél lakunk és az anyukája főz, így én nem igazán szoktam, neki meg nem mondom h főzzön már a cicának is :D viszont természetesen mindig kap ha olyan van amit ő is ehet, pl husilevesből a főtt pipihusit vagy tegnap is kapott kis májat :)
De ma megyek pont vásárolni, és akkor nézek neki valami minőségibbet, amiket ajánlottatok!
Szereti ő az alutasakost is, nincs erőltetve, megeszi magától, csak mindig ráveti magát aztán elapad a lelkesedés és otthagy belőle valamennyit, de ma veszek neki abból is valami újat. |
|
 |
Aquata
2013-01-10 22:59:43
|
33302
|
Nagyon cuki volt! Meg gondolom most is az :). Tudom, hogy a válasz nem nekem szólt, de nekem is lenne ezzel kapcsolatban néhány kérdésem ha nem baj.
Macskáknál mi az, amit főzni lehet nekik? Kutyáknál sokat olvasgattam utána, de macskáknál nem is annyira tudtam, hogy jobb ha nekik is főzőcskézünk. Pontosabban gondoltam, miután a főtt étel bármelyik prémium tápnál természetesebb, de mégis mit ajánlatos a cicuknak főzni? Cinka tegnap nem volt hajlandő megenni a pörköltből neki adott csirkebőrt és egy kis húst sem... Bezzeg a gagyi whiskas alutasakosat falja, a minőségi konzerveket, meg a tiszta húst nem... Nem értem én ezt a macskát :D. Simon meg olyan bélpoklos, hogy a tányérját is megenné ha tudná. :D |
|
A hozzászólás:
 |
Guldtop1
2013-01-10 21:24:04
|
33301
|
Írtam egy marha hosszú, részletes választ Neked, erre úgy gondolta a gépem, h azt a pillanatot választja, h kérdés nélkül újrainduljon és telepítse a frissítéseket......
Szóval a lényeg az volt, hogy nagyon tündéri édes kiscica, sztem vörös jegyű, gratulálok hozzá! :-) Meg azt akartam írni, h én, ha megennék a sziámik a főtt ételt, azzal etetném őket, mert sokkal egészségesebb, meg tudod tényleg, h mit kapnak. A kintiek és a kutyáim soha nem voltak még betegek, ezeknek meg már 4 meg 5 évesen nincs foguk, meg az állatorvos az utcán előre köszön már nekem úgy ismer (szó szerint). Az alultasakosról meg a konzervről valamelyik állatdoki nem mondott jókat, nem sok egészséges és emészthető dolog van a legtöbben, meg azzal sem használják a fogukat, úh én azt nem adok ha nem muszáj (amelyiknek már nincs foga, annak mondjuk muszáj, különben éhen halnának...).
Macskában annyira nem feltűnő, de kutyában tényleg tapasztaltam különbséget a táp és a nekik főzött kaja között. Amikor annó 2 hónaposan hazahoztam a malinois kölykömet, Kirát, elkezdtem etetni valami P-betűs prémium táppal (nem emlékszem már milyen márka volt, az állatdokinál vettem, jó nevű, de nem jut eszembe most). Attól se nem nőtt, se nem hízott, akármennyit is kapott belőle (többet, mint a két nagy, felnőtt kutya), meg vitaminoztam is. Aztán 1-2 hónap múlva Acanára váltottunk, ettől már elkezdett nőni (a tápok közül ezt és az Orijent ajánlom leginkább), de még azért nem volt az igazi, még mindig olyan volt, mint akit éheztetnek. Aztán elkezdtük főtt kajával etetni, amit a másik kettő is kapott, és a kis görcsből végre kutya lett, izmokkal, úgy tűnik, ebben van is tápérték, nem csak valami fura barna trutyi, mint egy konzerv. :-)
Kis alulfejlett csontosseggű 3 hónaposan
Még mindig nem gurul, de már nincs kint minden csontja 8 hónaposan, hanem szép, izmos. Ennél dagibb nem is lesz soha, ahoz túl sokan rohangál, simán felülmúl bármilyen agárt, nem hiszem, h létezik dagadt malinois kutya. :-)
|
|
Előzmény:
 |
szedernyuszi
2013-01-10 13:09:17
|
33294
|
Már minden a helyén van :) akkor kb 1-2 hónap múlva lehet is ivartalanítani?
És miket kell még 3 hónapos kora után megkapnia? Mármint milyen oltásokat?
Ezek kb milyen árban vannak?
És még az etetéssel kapcsolatban: most Whiskas Junior tápot és ugyanilyen alutasakos kaját eszik, a táp mindig előtte van, meg persze a víz is, alutasakost pedig 2-3 naponta kap, mert annyira nem is nagyon szereti ahogy nézem. Ráveti magát de aztán nem sokat eszik belőle...
De olvastam itt az oldalon h inkább minannyian Royal Canint adtok a cicáknak, de ugye a tieitek már felnőttek, van az RCnek kiscica tápja is? ez jobb mint a Whiskas? Könnyen átszokik rá? Vagy mit ajánlotok még?
Más: a nevét hogy tanulja meg legkönnyebben? Mert mondogatom neki, de sokszor "lecicázzuk" :) egyéb beceneveken szólítjuk és még nem nagyon figyel konkrétan a Mischára, csak a hangunkra :)
Köszi! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|