|
|
 |
Guldtop1
2013-01-10 21:24:04
|
33301
|
Írtam egy marha hosszú, részletes választ Neked, erre úgy gondolta a gépem, h azt a pillanatot választja, h kérdés nélkül újrainduljon és telepítse a frissítéseket......
Szóval a lényeg az volt, hogy nagyon tündéri édes kiscica, sztem vörös jegyű, gratulálok hozzá! :-) Meg azt akartam írni, h én, ha megennék a sziámik a főtt ételt, azzal etetném őket, mert sokkal egészségesebb, meg tudod tényleg, h mit kapnak. A kintiek és a kutyáim soha nem voltak még betegek, ezeknek meg már 4 meg 5 évesen nincs foguk, meg az állatorvos az utcán előre köszön már nekem úgy ismer (szó szerint). Az alultasakosról meg a konzervről valamelyik állatdoki nem mondott jókat, nem sok egészséges és emészthető dolog van a legtöbben, meg azzal sem használják a fogukat, úh én azt nem adok ha nem muszáj (amelyiknek már nincs foga, annak mondjuk muszáj, különben éhen halnának...).
Macskában annyira nem feltűnő, de kutyában tényleg tapasztaltam különbséget a táp és a nekik főzött kaja között. Amikor annó 2 hónaposan hazahoztam a malinois kölykömet, Kirát, elkezdtem etetni valami P-betűs prémium táppal (nem emlékszem már milyen márka volt, az állatdokinál vettem, jó nevű, de nem jut eszembe most). Attól se nem nőtt, se nem hízott, akármennyit is kapott belőle (többet, mint a két nagy, felnőtt kutya), meg vitaminoztam is. Aztán 1-2 hónap múlva Acanára váltottunk, ettől már elkezdett nőni (a tápok közül ezt és az Orijent ajánlom leginkább), de még azért nem volt az igazi, még mindig olyan volt, mint akit éheztetnek. Aztán elkezdtük főtt kajával etetni, amit a másik kettő is kapott, és a kis görcsből végre kutya lett, izmokkal, úgy tűnik, ebben van is tápérték, nem csak valami fura barna trutyi, mint egy konzerv. :-)
Kis alulfejlett csontosseggű 3 hónaposan
Még mindig nem gurul, de már nincs kint minden csontja 8 hónaposan, hanem szép, izmos. Ennél dagibb nem is lesz soha, ahoz túl sokan rohangál, simán felülmúl bármilyen agárt, nem hiszem, h létezik dagadt malinois kutya. :-)
|
|
 |
Lolamoon
2013-01-10 17:23:37
|
33296
|
Száraztáphoz már nem írok, mert CyberCat mindent leírt. Nekünk a RC táp azért vált be, mert a nagy szemcséknek köszönhetően végre megrágja az ételt, nem tud habzsolni és már egyáltalán nem hány. De a kölyök tápjuk anno egyáltalán nem működött. Nálunk a Sheba nedves macskaeledel a menő. Abszolút favorit, de csak a szószosok, meg a "zselések". Régebben ette a rreal nature konzerveket is, de közelsem szerette annyira, mint a Sheba-t. De pl. a pástétomokat semmilyen márkában nem eszi meg. De mint ahogy előttem is írták, ki kell tapasztalni, mit szeret és mit nem. |
|
 |
CyberCat
2013-01-10 15:00:57
|
33295
|
Ha választasz egy jó állatorvost, akkor el fogja mondani, hogy pontosan mikre van szükség. Többfajta oltási program is létezik, a lényeg, hogy valamelyiket vigyék végig az alapimmunizálás megszerzésére és utána évente egyszer ismételjék. Ha esetleg akarod külföldre vinni a cicát majd később, akkor veszettség ellen is be kell oltatni, egyébként macskáknál ez nem kötelező.
A Whiskas nem egy jó minőségű táp - tele van mesterséges ízfokozóval, színezékkel. A Royal Canin viszont az egyik legdrágább prémium táp, nem feltétlenül szükséges. Rengeteg jó minőségű, normálisabb árfekvésű táp van: Josera, Orijen, Hill's, Happy Cat. Remélem a többiek írnak még ajánlásokat. Ezekből mind van kiscicáknak való táp is és a legtöbbnek van alutasakosa is, amiből szintén van kiscicáknak való verzió. Én személy szerint Happy Cat, Hill's, Royal Canin száraztápot adok a macskáimnak - ez kint van előttük egész nap, így gyakorlatilag önetetők. Ezen kívül ők kapnak reggel-este egy kis alutasakost is (Shesir, Royal Canin, Whiskas Supreme, Felix), épphogy egy kiskanálnyit. Ha a tied nem szereti, akkor nem kell erőltetni, de valószínűleg egy minőségibb fajtájút szeretni fog. Vagy lehet, hogy nem szereti a szárnyasokből készültet, de szereti a halasat. Próbálkozni kell.
Mindenképpen érdemes jó minőségű táppal etetni, sok betegség megelőzhető vele. Az enyéim nagyon ritkán voltak betegek, az utóbbi 2 évben szerintem csak kötelező oltáson voltunk.
A név megtanuláshoz idő kell, előbb-utóbb menni fog neki. A lényeg, hogy ha mondod a nevét, akkor utána történjen valami: simogasd meg, játsz vele stb. és össze fogja kötni azzal, hogy hozzászóltál. |
|
A hozzászólás:
 |
szedernyuszi
2013-01-10 13:09:17
|
33294
|
Már minden a helyén van :) akkor kb 1-2 hónap múlva lehet is ivartalanítani?
És miket kell még 3 hónapos kora után megkapnia? Mármint milyen oltásokat?
Ezek kb milyen árban vannak?
És még az etetéssel kapcsolatban: most Whiskas Junior tápot és ugyanilyen alutasakos kaját eszik, a táp mindig előtte van, meg persze a víz is, alutasakost pedig 2-3 naponta kap, mert annyira nem is nagyon szereti ahogy nézem. Ráveti magát de aztán nem sokat eszik belőle...
De olvastam itt az oldalon h inkább minannyian Royal Canint adtok a cicáknak, de ugye a tieitek már felnőttek, van az RCnek kiscica tápja is? ez jobb mint a Whiskas? Könnyen átszokik rá? Vagy mit ajánlotok még?
Más: a nevét hogy tanulja meg legkönnyebben? Mert mondogatom neki, de sokszor "lecicázzuk" :) egyéb beceneveken szólítjuk és még nem nagyon figyel konkrétan a Mischára, csak a hangunkra :)
Köszi! |
|
Előzmény:
 |
CyberCat
2013-01-10 12:42:26
|
33291
|
Nagyon bájos és tényleg ritka színváltozat.
Tényleg ivarérés előtt ajánlott ivartalanítani. Szerintem a legjobb, ha az alap oltási programjának befejezése után ezt is beütemezitek (4-5 hónapos korban). Ha mindkét kis golyója a helyén van, akkor ez egy gyors, könnyen gyógyuló beavatkozás. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|