|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
városii
2012-12-09 16:45:26
|
60
|
No meg az A/V-ben az A a határoló felület, a WW-ban Te meg az alapterületet változtattad, az An, nem A. |
|
Előzmény:
 |
városii
2012-12-09 15:57:38
|
59
|
A tanusítást mindig a házra kell számolni, így az A/V arányt is (bizonyítványt bizonyos esetekben a tulaj kérésére lehet részegységre kiadni pl. bérbeadás, de a besorolást az egész ház besorolása szerint kell készíteni, a helyi adottságok figyelembevételével.)
Ha a WINWATT-ban az "A" növekszik, akkor a program az előírásnak megfelelően arányosan növeli a területarányos belső hőterhelést. Ha ehhez nem rendeled hozzá az egész ház lehűlő felületét, vonalmenti húhidakat és a szellőzés veszteségét, akkor jön ki akár a 10 - szeres eltérés.
Szabályosan az az eljárás, hogy az egész házat kell számolni.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|