|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Mano254
2012-11-17 19:18:30
|
8413
|
A raw valóban segíthet, de csak akkor, ha rászánod az időt és számítógépen feldolgozod egy raw konvertáló programmal (pl: Adobe Lightroom). Amíg nem vagy gyakorlott a feldolgozásban célszerű mellé menteni jpg-ben is, az közvetlenül felhasználható. A fényképezőgépen a mentési sebesség sajnos nem lesz jobb, a feldolgozó processzor a szűk keresztmetszet.
A képek letöltéséhez a legcélszerűbb megoldás egy kártyaolvasó, az alap windows intéző is látja a raw fájlokat. Te valószínűleg azért nem látod, mert a win saját képnézője nem támogatja ezt a formátumot, erre a célra ezt az ingyenes képnézőt ajánlom, nagyon bevált: http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm |
|
Előzmény:
 |
Robyqa
2012-11-17 15:34:37
|
8411
|
Sziasztok.
Fuji Finepix hs-10-es bridge gépem van. Olyan kérdésem lenne, hogy ajánlották a képek formátoma ne JPG legyen, hanem RAW. Át is állítottam a beálításoknál. Tovább tart a képkészités után a gépnek tárolni a képeket és addig nem tudok másikat csinálni, ez az egyik a másik a számitógápre való átmásolás a windovs nem látja a RAW os képeket. Hogyan másoljam fel a fotókat a számítógépre? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|