Keresés

Részletes keresés

Aquata Creative Commons License 2012-11-16 11:00:06 33193
Igen, épp ezért tegnap a család úgy döntött, hogy cica nélküli helyen fog 'nyaralni, telelni'. Megszokhatja, hogy néha néha egy hétig máshol lakik, de utána mindig visszajön hozzánk?
A hozzászólás:
CyberCat Creative Commons License 2012-11-16 10:20:14 33192

A macska összeszoktatás nem olyan, mint a kutyáknál. Általában több hetes folyamat és szükséges, hogy a két macska folyamatosan együtt legyen.

Másrészt macskáknál FIP, FIV, FELV miatt nem ajánlott két bármilyen macskát összeereszteni, mert ha ezekre vírushordozók, akkor az a másik macskánál halálos fertőzést okozhat.

Előzmény:
Aquata Creative Commons License 2012-11-15 18:50:06 33191
Ez jó ötlet, főleg mivel szeretünk várost nézni :). Hát, nem tudom mennyire megoldható, hogy a közeljövőben hozzuk el... Most az is csoda volt, hogy megengedték, hogy benti macsek legyen, mert régen voltak benti tk-s cicáik, de mind ki akart menni a udvarra, és hiába kinti bentik voltak, volt, amelyiket ellopták, volt amelyik meg magától elment... Most hogy ez a cica benti, rájöttek, hogy jó dolog ez a benti cica (lekopogom), és így tervezünk egy másik cicát is, de minimum fél év lesz, mire jöhet...

És az összekszoktatással kapcsolatban: most is el fogunk utazni Karácsonykor, a cicát nem tudjuk magunkkal vinni, viszont van egy jó ismerősünk, aki közel is lakik, és akinek van egy Cinkával egykorú macsekja. Az úgy jó ötlet lenne, hogy őket összeszojtajuk, és amikor mi távol vagyunk, náluk lennének? Vagy az is jó, ha addig egy macskátlan családnál van?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!