Keresés

Részletes keresés

Guldtop1 Creative Commons License 2012-11-14 12:43:25 33173

Nem baj, én is ilyen vagyok. :D

A hozzászólás:
Aquata Creative Commons License 2012-11-14 12:24:09 33170
Hu, ennyire nem olvastam vissza, pontosabban de, de így össze vissza lapozgattam a topikban, címszavakban keresve, így ez elkerülte a figyelmemet. Ezért én csak abból a pár sorból tudtam kiindulni, amit most az előző hozzászólásodban írtál. Ráadásul van egy ilyan rossz tulajdonságom, hogy boldog-boldogtalant elárasztok akaratlanul kutyás dolgokkal, mert a környezetemben az emberek többségének a kutyája csak van, nő mint a gaz, nem is foglakoznak vele, és sajnos hajlamos vagyok általánosítani (ezt most nehogy magadra vedd) amiért most bocsánatot is kérek, habár mint írtam, rólad nem gondoltam ezt :)). Most csak örülök, hogy Te is hozzám hasonlóan odáig vagy a kutyákért, és otthon vagy bennük ;).

Sőt, kutya témánál maradva, én legszívesebben, már elnézést, megrugdosnám az összes szaporítót, azokat, akik pénzt akarnak csinálni a kutyáikból. Most azonban macskavásárkásnál, és 4 éve (12 éves voltam, ez legyen mentségemre, és azt sem tudtam, mi az a tenyésztő) kutyavásárlánál is beleestünk a családdal abba a hibába, hogy szaporítótól vettünk állatot. Pontosabban Cinka azért szaporítós, mert zsebpénzemből csak így tudtam megoldani - jó, akkor menhelyről kellett volna örökbefogadni, mint a 3. Kutyánkat, de én mindenképpen thai-t szerettem volna...
A lényeg, hogy mostmár a macskáknál is eljutottam oda, hogy vagy menhelyről, vagy tenyésztőtől legyen a cica :).

Ide visszatérve, láttátok már ezeket a videókat? : http://m.youtube.com/#/user/simonscat
Meg egy kérdés, ti milyen fésűt használtok? Van furminatorom, azon kívűl kérdezném :).
Előzmény:
Guldtop1 Creative Commons License 2012-11-14 12:01:02 33169

Off: Tudom, mi az a klikker és mire való. :-) Én ugyanannyira vagyok kutyás, mint macskás, ha visszaolvasol, írtam már egy keveset a kutyáimról, illetve főleg a balga belgámról. ;-)

Én vagyok a falkavezér és hallgatnak is rám, másra nem. Etetésnél is csak akkor ehetnek, amikor én azt mondom és akkor veszem el a kaját előlük, amikor jónak látom, ők jámboran hátrébb lépnek addig, a malinois (Kira) meg lefekszik addig a földre, sosem próbálnak ledominálni. Jártam velük iskolába, főleg a malival, őt 2 hónapos kora óta nevelem, de a foxival is voltunk párszor. Mindenki, aki már látta, egyetért, h a foxim elképesztően buta, nem lehet vele semmit kezdeni, még a Ceasar Miller sem tudna. :-) Egyedüli dolog, amiben ő a legjobb, a kozmetika. Ő órákon át nyugodtan áll, amíg tépem a Furminatorral/vágom ollóval a szőrét, nincs egy szava sem, a többi az menekülne, behúzza a farkát. Annál csak a rovarirtó sprayt utálják jobban (nyáron a legyek ellen kell, a spot-on sem hatott, meg a kenőcs sem, csak a Bio Kill.)

Abban viszont segíthetnél, h hogy kell kutyának beadni gyógyszert? A malinak kell napi 2x2-t. A kajájába szoktuk belerakni (van nekik külön főzve), úgy zabál, mint aki életében nem látott még ételt, úh általában megeszi. (Sajnos nem látszik meg rajta, annyira hiperaktív, folyton rohan, így hiába kap több, mint 2-szer annyit, mint a másik két kutya, akik már gurulnak, neki zörögnek a csontjai folyton, pedig féregirtva van.) De a múltkor a nagy sietségben egyben akart lenyelni egy csontot, majdnem megfulladt tőle, de kihányta és vele együtt a gyógyszert is. Visszaraktam a gyógyszert az ételébe, de már nem ette meg, kiválogatta. Vittem ki egy macskatápos konzervet, megpróbáltam egy kevés olyannal megetetni vele, de úgy sem sikerült. Megpróbáltam szétfeszíteni a száját, de nem tudtam, közben a keverékem a hátam mögött megette a földön hagyott macskakonzerv maradékát, nem tudom, hogy fért bele a pofája...

On

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!