Keresés

Részletes keresés

Aquata Creative Commons License 2012-11-14 12:31:21 33171
* macskavásárlásnál

Lemaradt: nagyon szépek a kutyáid. A gyógyszerbeadást én úgy szokatam, hogy beletekerem a gyógyszert egy karika szalámiba, leültetem az ebet, és úgy adom oda. Nálunk ez órásméretű gyógyszernél is beválik.
Aquata Creative Commons License 2012-11-14 12:24:09 33170
Hu, ennyire nem olvastam vissza, pontosabban de, de így össze vissza lapozgattam a topikban, címszavakban keresve, így ez elkerülte a figyelmemet. Ezért én csak abból a pár sorból tudtam kiindulni, amit most az előző hozzászólásodban írtál. Ráadásul van egy ilyan rossz tulajdonságom, hogy boldog-boldogtalant elárasztok akaratlanul kutyás dolgokkal, mert a környezetemben az emberek többségének a kutyája csak van, nő mint a gaz, nem is foglakoznak vele, és sajnos hajlamos vagyok általánosítani (ezt most nehogy magadra vedd) amiért most bocsánatot is kérek, habár mint írtam, rólad nem gondoltam ezt :)). Most csak örülök, hogy Te is hozzám hasonlóan odáig vagy a kutyákért, és otthon vagy bennük ;).

Sőt, kutya témánál maradva, én legszívesebben, már elnézést, megrugdosnám az összes szaporítót, azokat, akik pénzt akarnak csinálni a kutyáikból. Most azonban macskavásárkásnál, és 4 éve (12 éves voltam, ez legyen mentségemre, és azt sem tudtam, mi az a tenyésztő) kutyavásárlánál is beleestünk a családdal abba a hibába, hogy szaporítótól vettünk állatot. Pontosabban Cinka azért szaporítós, mert zsebpénzemből csak így tudtam megoldani - jó, akkor menhelyről kellett volna örökbefogadni, mint a 3. Kutyánkat, de én mindenképpen thai-t szerettem volna...
A lényeg, hogy mostmár a macskáknál is eljutottam oda, hogy vagy menhelyről, vagy tenyésztőtől legyen a cica :).

Ide visszatérve, láttátok már ezeket a videókat? : http://m.youtube.com/#/user/simonscat
Meg egy kérdés, ti milyen fésűt használtok? Van furminatorom, azon kívűl kérdezném :).
A hozzászólás:
Guldtop1 Creative Commons License 2012-11-14 12:01:02 33169

Off: Tudom, mi az a klikker és mire való. :-) Én ugyanannyira vagyok kutyás, mint macskás, ha visszaolvasol, írtam már egy keveset a kutyáimról, illetve főleg a balga belgámról. ;-)

Én vagyok a falkavezér és hallgatnak is rám, másra nem. Etetésnél is csak akkor ehetnek, amikor én azt mondom és akkor veszem el a kaját előlük, amikor jónak látom, ők jámboran hátrébb lépnek addig, a malinois (Kira) meg lefekszik addig a földre, sosem próbálnak ledominálni. Jártam velük iskolába, főleg a malival, őt 2 hónapos kora óta nevelem, de a foxival is voltunk párszor. Mindenki, aki már látta, egyetért, h a foxim elképesztően buta, nem lehet vele semmit kezdeni, még a Ceasar Miller sem tudna. :-) Egyedüli dolog, amiben ő a legjobb, a kozmetika. Ő órákon át nyugodtan áll, amíg tépem a Furminatorral/vágom ollóval a szőrét, nincs egy szava sem, a többi az menekülne, behúzza a farkát. Annál csak a rovarirtó sprayt utálják jobban (nyáron a legyek ellen kell, a spot-on sem hatott, meg a kenőcs sem, csak a Bio Kill.)

Abban viszont segíthetnél, h hogy kell kutyának beadni gyógyszert? A malinak kell napi 2x2-t. A kajájába szoktuk belerakni (van nekik külön főzve), úgy zabál, mint aki életében nem látott még ételt, úh általában megeszi. (Sajnos nem látszik meg rajta, annyira hiperaktív, folyton rohan, így hiába kap több, mint 2-szer annyit, mint a másik két kutya, akik már gurulnak, neki zörögnek a csontjai folyton, pedig féregirtva van.) De a múltkor a nagy sietségben egyben akart lenyelni egy csontot, majdnem megfulladt tőle, de kihányta és vele együtt a gyógyszert is. Visszaraktam a gyógyszert az ételébe, de már nem ette meg, kiválogatta. Vittem ki egy macskatápos konzervet, megpróbáltam egy kevés olyannal megetetni vele, de úgy sem sikerült. Megpróbáltam szétfeszíteni a száját, de nem tudtam, közben a keverékem a hátam mögött megette a földön hagyott macskakonzerv maradékát, nem tudom, hogy fért bele a pofája...

On

Előzmény:
Aquata Creative Commons License 2012-11-14 10:28:50 33168
Igen, van kombináltja, de tegnap elvittük dokihoz, és kapott egy antibiotikum szurit, ami megakadályozza, hogy bármi mást elkapjon, mert ha náthás, azt a saját szervezete fogja legyőzni, mert nincs rá gyógyszer, ezt mondta a dokink.

Hát a klikkerrel nem nevelni kell, nem is valami varázspálca amivel csak úgy meg lehet tanítani. Igazából lehet, hogy az a probléma, hogy a kutya a falkavezér,p, és nem te, ezért nem hajlandó tanulni. Most itt leírhatnám minden kutyasulis tapasztalatomat és tanácsaimat, de azzal betelne a fórum. A klikker csak segíti a tanulást, és közben annyira összeszokik a kutya-gazdi páros, hogy utána tényleg nagyon egyszerűen lehet tanítani. Miután én egy éves koráig nem is neveltem a kutyámat, és az első foglalkozáson jöttem rá, hogy mindent rosszul csináltunk eddig, át kellett vennem a vezérséget. Elvégeztem egy alap tanfolyamot, után egy közepet, ez alatt át vettem a vezérséget, összeszoktunk teljesen, mindketten hatalmas változáson mentünk keresztül, és bekerültünk a bemutató csoportba. Ezalatt annyira beleszerettem a kuytázásba, hogy Pestrőll (Nyíregyiek vagyunk) örökbefogadtunk egy 3. Kutyát (a 2. A tesómé, így nekem van 2, neki 1, bár a 3. Inkább közös) akivel most vizsgáztunk le alapon, de vele se állunk le.

És ti mint macskatartók (meg vannak kutyatartók is :D, de ez most egy macsekos topik) jól tudjátok, hogy mennyit változtathat a gazdin egy kis állatka. És akkor hát még egy kutya :))!

Nem gondolkoztál azon, hogy elmennél a foxiddal kutyasuliba? Merrefelé laksz? Szerintem megérné: nálunk 10 hétvége volt az egész, (a következő, középfokú tanfolyamot én már kedvtelésből csináltam) és bár dramatikusan hangzik, 'az egész életemet negváltoztatta', mert most ott tartok, hogy én is kutyakiképző szeretnék lenni. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!