Gondolj bele, mit tudnál csinálni ha beütne a baj? Csak az eladóhoz mehetnél, aki vagy elismeri a felelősségét, vagy nem! Ha nem, akkor mész a rendőrségre? Körberöhögnek! Ügyvédhez? Csak az első konzultáció kb.: 10ezer ft.
Ha elismeri, és nincs kikötve a szerződésben, hogy a garancia mit takar pontosan, akkor a felkínált "cserecica" helyett nem kérhetsz pénzt, illetve ez megint csak egy polgári jogi vita...
De az a gyanúm, hogy aki az apróhirdetési oldalakon hirdeti a cicáit annak nem sokat jelent, ha ilyen fórumokon esetleg megszellőzteted, hogy egy inkorrekt ember, tehát szóba sem fog veled állni. Mindamellett simán állíthatja egy vitás ügyben, hogy a cica nem lett kifizetve, ha nem tudod számlával, vagy nyugtával igazolni, hogy átadtad a vételárat. A szerződés csak a vételárat rögzíti, de a fizetés tényét nem igazolja.
Rengeteg ilyen-olyan lehetősége van az eladónak, hogy kibújjon a felelőssége alól, míg neked meg szinte alig van lehetőséged a jogaid érvényesítésére és azok is csak ráfizetésesek. Egy ilyen esetben mindig az eladó jóindulatára vagy bízva, az meg maximum egy "cserecica" erejéig szokott terjedni, de szinte biztosan nem egy ~100 ezer ft. körüli összeg visszafizetéséig, erre bármikor nagyobb összegben mernék fogadni. |