Keresés

Részletes keresés

Octi19 Creative Commons License 2012-11-09 08:42:35 19411

Gondolj bele, mit tudnál csinálni ha beütne a baj? Csak az eladóhoz mehetnél, aki vagy elismeri a felelősségét, vagy nem! Ha nem, akkor mész a rendőrségre? Körberöhögnek! Ügyvédhez? Csak az első konzultáció kb.: 10ezer ft.

 

Ha elismeri, és nincs kikötve a szerződésben, hogy a garancia mit takar pontosan, akkor a felkínált "cserecica" helyett nem kérhetsz pénzt, illetve ez megint csak egy polgári jogi vita...

 

De az a gyanúm, hogy aki az apróhirdetési oldalakon hirdeti a cicáit annak nem sokat jelent, ha ilyen fórumokon esetleg megszellőzteted, hogy egy inkorrekt ember, tehát szóba sem fog veled állni. Mindamellett simán állíthatja egy vitás ügyben, hogy a cica nem lett kifizetve, ha nem tudod számlával, vagy nyugtával igazolni, hogy átadtad a vételárat. A szerződés csak a vételárat rögzíti, de a fizetés tényét nem igazolja.

 

Rengeteg ilyen-olyan lehetősége van az eladónak, hogy kibújjon a felelőssége alól, míg neked meg szinte alig van lehetőséged a jogaid érvényesítésére és azok is csak ráfizetésesek. Egy ilyen esetben mindig az eladó jóindulatára vagy bízva, az meg maximum egy "cserecica" erejéig szokott terjedni, de szinte biztosan nem egy ~100 ezer ft. körüli összeg visszafizetéséig, erre bármikor nagyobb összegben mernék fogadni.

A hozzászólás:
oroshazicsaj Creative Commons License 2012-11-08 21:30:22 19410

Na várj, akkor sem ha szerződésem van???

Most ezt csak kíváncsiságból kérdezem.

Előzmény:
Octi19 Creative Commons License 2012-11-08 17:02:53 19409

Sajnos, szinte biztosan azt sem... semmi lehetőséged nincs a jogaid érvényesítésére. Egy ügyvéd elvinné a javát és még sok időbe is kerülne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!