|
|
 |
Guldtop1
2012-11-06 09:59:54
|
33154
|
Szia!
Először is gratulálok a cicához! :-)
Valóban függ a hőmérséklettől is a sötétedés, de annyira nem látványosan, különben nyáron fehérek lennének. :-) A macska hőmérsékletétől már inkább. Ha mondjuk van egy gyulladt seb a sötét részén, pl a fülén, állítólag körülötte kivilágosodik a szőr, de szerencsére ezt még nem tapasztaltam. Munin egyszer volt lázas, de nem lett világosabb. A genetika inkább befolyásolja.
De ha sötétebb lesz is ugyanolyan szerethető. :-) Nekem is itt van Nala: kicsi is, fekete is, őrült is, de azért szeretjük. ;-)
Első éjszaka minden állatkölyök nyávog/ugat. Ha késöbb sem marad csendben, én megmondom őszintén, úgy szoktattam le őket az éjszakai zajongásról, h megdobtam öket egy párnával vagy plüssállattal. A nagy állatvédők biztos felhördültek most :-P de ez használt: amint lekapcsolom a villanyt, odafekszenek a lábamra és reggelig se nyávogás, se rohangálás, se körömélezés. Aztán persze amint reggel meglátják, h felébredtem, azonnal aktivizálják magukat. ;-) De bezzeg, amikor hajnalban kell kelnem, akkor hunyorogva, álmos szemekkel néznek, h mit csinálok ilyenkor, akkor csak macskástól tudom összehajtani az ágynemüt is. :-) |
|
 |
balabmw
2012-11-05 19:33:02
|
33152
|
Képeket kérünk! És még a nevét sem tudjuk! |
|
 |
dare2wear
2012-11-05 10:15:29
|
33147
|
akármit csinász, a fóka jegyű macska sötét lesz.
a nevét szerintem még a legbutább macska is megtanulja mindenféle komolyabb tanítgatás nélkül, nyilván majd a nevén fogod szólítani és ennyi elég. ennek a fajtának sokkal többmindent meg lehet tanítani, ha ilyan kiképzett kutyáid vannak, akkor biztos van pár jó módszered. nálam az egyik sziámi tudja azt, hogy "ül", ezt jutalomfalattal tanítottam meg, az apportírozást meg magától csinálja. |
|
A hozzászólás:
 |
Aquata
2012-11-04 22:47:51
|
33146
|
| Sziasztok! Én 2 napja vagyok egy fóka jegyű thai cica gazdája. Nem tk-es, ugyanis 16 évesen zsebpénzből vettem a cicát (pontosabban még mindig annyi vagyok) és a felszerelést is (Eredetileg 'meglepi' lett volna anyáék számára az érkezése, mert meggyőzhetetlennek tüntek, én viszont beleszerettem a fajtába, és ez tünt az egyetlen megoldásnak. Végül leültünk megbeszélni, és beleegyeztek azzal a feltézellel, hogy én állom). Eddig csak szorlgalmasan olvastam a fórumot. Igazából a család nagy kutyás, 3 kutyánk van, mindegyik suliba járt, agility, bemutatózás stb, szóval elég komolyan, viszont most bevállaltunk egy sziámit. Csak benti, velem alszik, és kérdésem lenne, hogy lehet e befolyásolni, hogy felnőttkorára ne sötétedjen be annyira a szőre? Tudom, nem fókát kellett volna akkor választani, de megérzés volt, ogy ő az igazi. Most 9 hetes, eddig 2 éjszakát töltött velem, de hajnalban mindig felkelt nyávogni. Ha nem figyelek rá (sajnos 1. Éjszaka nem így tettem), le fog szokni róla? Utolsó kérdésem pedig, hogy hogyan taníthatom meg a nevére, illetve hogyan szoktathatom át száraz kajára? Köszönöm előre is a válaszokat :). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|